Toruńska Noc Muzealna

Toruńska Noc Muzealna
Fot. kaboompics / Pexels

Muzeum Okręgowe zaprasza serdecznie 14 maja 2022 r. (sobota) do udziału w I Toruńskiej Nocy Muzealnej, zorganizowanej w ramach Europejskiej Nocy Muzeów.

Tego wieczora wszystkie oddziały muzeum otworzą bezpłatnie swoje ekspozycje dla widzów od godz. 18.00 aż do północy.

Można będzie obejrzeć za darmo bezcenne dzieła zgromadzone w Ratuszu Staromiejskim, Kamienicy pod Gwiazdą, Domu Mikołaja Kopernika, Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów, Muzeum Toruńskiego Piernika, Muzeum Podróżników czy Muzeum Twierdzy Toruń.

W programie wydarzenia jest wiele dodatkowych atrakcji, a wśród nich: spotkanie kuratorskie przy obrazie „Madonna pod jodłami” autorstwa wybitnego mistrza renesansu Lucasa Cranacha w Ratuszu Staromiejskim, chińska ceremonia herbaciana, prezentowana przez gości z Kolegium Jagiellońskiego w Kamienicy Pod Gwiazdą , pokazy multimedialne pt. „Księga Toruń 3D” czy prelekcja połączona z pokazem w Muzeum Historii Torunia o tym, jak działała w średniowieczu poczta krzyżacka.

Przewidziano też specjalne punkty aktywizujące dla najmłodszych, warsztaty i spotkania na wystawach, w tym w wyróżnionym w europejskim konkursie EMYA 2022 Domu Mikołaja Kopernika.

W Ratuszu Staromiejskim jak zawsze czynny będzie kiermasz książek muzealnych.

Pobierz szczegółowy program wydarzenia

torun.pl
Print Friendly, PDF & Email