Toruń: Żłobek na sportowo

Toruń: Żłobek na sportowo
Fot. Sławomir Kowalski / UM Toruń

6 czerwca przy ul. Równinna w Toruniu otwarto nowy niepubliczny żłobek i przedszkole „Hop-Siup Bobaska”. To pierwsza taka placówka w mieście z rozszerzonym programem sportowym.

– Bardzo dziękuję za dalekowzroczną wolę uruchomienia Żłobka i Przedszkola „Hop-Siup Bobaska”. Rodziny z małymi dziećmi z Torunia i okolic niezmiennie potrzebują bowiem takich miejsc. Wywierają one przecież naturalny i pozytywny wpływ na same dzieci, ale jednocześnie ułatwiają dorosłym godzenie życia domowego i zobowiązań zawodowych – mówił na otwarciu prezydent Torunia Michał Zaleski.

Jak podaje dyrekcja placówki, miejsce zostało stworzone z myślą o dzieciach i ich rozwoju fizycznym. Usytuowana z dala od zgiełku, posiada przestrzenne sale zabaw oraz salę gimnastyczną i sensoryczną, które zapewnić mają najmłodszym prawidłowy rozwój. Dyrektor dodaje także, że to pierwsza tego typu sportowa placówka w mieście.

Utworzenie i funkcjonowanie żłobka „Hop-Siup Bobaska” zostało dofinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu jest ułatwienie godzenia życia rodzinnego i kariery zawodowej dla 40 osób poprzez wzrost dostępności miejsc świadczenia opieki nad dziećmi do lat 3. Wartość całkowita projektu zgodnie ze szczegółowym budżetem wynosi 1 518 252 złotych, w tym wnioskowane dofinansowanie 1 290 514,20 złotych.

Natalia Przytarska / UM Toruń
Print Friendly, PDF & Email