Toruń: Wojewódzki Szpital Zespolony otwarty!

Toruń: Wojewódzki Szpital Zespolony otwarty!
Fot. Pixabay

Nowoczesny budynek Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Rydygiera w Toruniu został oddany do użytku. Podczas oficjalnego zakończenia budowy 5 maja 2022 roku Marszałek Piotr Całbecki i dyrektor WSZ Sylwia Sobczak zaprezentowali zgromadzonym gościom obiekt, który jest jedną z najważniejszych inwestycji w ochronę zdrowia w regionie. W uroczystym otwarciu wziął udział Starosta Toruński Marek Olszewski.

Nowoczesny i funkcjonalny budynek szpitala na Bielanach kosztował ponad pół miliarda złotych, z czego większa część pochodziła z funduszy europejskich.

W otwarciu zorganizowanym w czwartek 5 maja wzięli udział parlamentarzyści, samorządowcy z regionu i reprezentanci środowisk medycznych. Uroczystości rozpoczęła msza święta połączona z poświęceniem przyszpitalnej kaplicy w budynku głównym szpitala.

Władze samorządowe Powiatu Toruńskiego podczas wydarzenia reprezentował Starosta Toruński Marek Olszewski, który w imieniu swoim i Konwentu Starostów Województwa Kujawsko-Pomorskiego pogratulował inwestorom i wykonawcom.

– To jedna z najważniejszych inwestycji w ochronę zdrowia w całym naszym regionie. Korzystać z usług lecznicy będą kolejne pokolenia mieszkańców naszego województwa, Torunia oraz powiatu toruńskiego. Bardzo się cieszę, że w naszym województwie funkcjonować będzie tak nowoczesna placówka – gratulował starosta.

To nie koniec inwestycji na Bielanach! W planach jest już kolejny etap rozbudowy obejmujący wyburzenie obecnego, starego budynku i wybudowaniu nowego. Ma się w nim mieścić m.in. oddział kardiologiczny wraz z kardiochirurgią, radioterapia oraz laboratoria badawcze.

Uroczystemu otwarciu towarzyszył piknik dla mieszkańców. Część z nich mogła także bezpłatnie wykonać część badań profilaktycznych.

Więcej informacji o atrakcjach towarzyszących otwarciu można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego – kliknij tutaj, aby przejść do strony.

Adrian Aleksandrowicz
Print Friendly, PDF & Email