Toruń: VI Toruńska Senioriada

Toruń: VI Toruńska Senioriada
Mat. prasowe

Po dwóch latach nieobecności na toruńskiej mapie wydarzeń kulturalnych, wraca z „Senioriada”! Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę, 12 czerwca 2022 r.

Święto seniorów z Torunia i okolic organizuje Fundacja NEUCA dla Zdrowia i Rada Seniorów Miasta Torunia. Tegoroczna edycja, podobnie jak poprzednie, odbędzie się w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej, gdzie wśród pięknej zieleni zapanuje wypoczynkowo-rekreacyjna atmosfera.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, a w programie znajdą się m.in.: prezentacja twórczości artystycznej, kiermasz rękodzieła klubów seniora, bezpłatne badania diagnostyczne, pokaz form aktywności i rekreacji sportowo-zdrowotnej seniorów.

Seniorzy będą mieli okazję zaprezentować swoje zainteresowania i osiągnięcia, a także zintegrować się i miło spędzić czas, co jest szczególnie istotne na tym etapie życia. Nie zabraknie także warsztatów psychologicznych, na których znajdziemy m.in. odpowiedź na pytanie, jak radzić sobie ze stresem w codziennym życiu.

Co więcej, w trakcie „Senioriady” zatroszczymy się nie tylko o zdrowie psychiczne, ale też przyjrzymy się schorzeniom, na które szczególnie narażeni są seniorzy i zadbamy o profilaktykę. W ramach badań mobilnych będzie można skorzystać z:

  • osteobusa, czyli mobilnej pracowni densytometrycznej, w której oceniana będzie gęstość kości
  • słuchobusa, w którym będzie można wykonać audiometrię
  • badania spirometrycznego, mierzącego objętość i pojemność płuc
  • szczepienia przeciwko Covid-19
  • pomiaru glikemii, czyli badania poziomu cukru we krwi
  • badania stężenia kwasu moczowego
  • przeglądu lekowego, czyli oceny prowadzonej farmakoterapii

Na badania nie obowiązują zapisy.

Organizatorami wydarzenia są Fundacja NEUCA dla Zdrowia i Rada Seniorów Miasta Torunia. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski.

Zrealizowano dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń.

Kiedy: 12 czerwca 2022 (niedziela), godz. 11.00–17.00
Gdzie: Amfiteatr Muzeum Etnograficznego im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej

plakat
Mat. prasowe
UM Toruń
Print Friendly, PDF & Email