Toruń: Szpital Miejski z nagrodą za leczenie udarów

Toruń: Szpital Miejski z nagrodą za leczenie udarów
Fot. Pixabay

Specjalistyczny Szpital Miejski im. Mikołaja Kopernika w Toruniu został uhonorowany w Monachium przez Europejską Organizację Udarową (ESO). 

W dniach 24-26 maja 2023 r. w Monachium odbyła się najważniejsza, międzynarodowa konferencja poświęcona udarowi mózgu, na której przedstawiono najnowsze doniesienia naukowe i badania kliniczne poświęcone tej tematyce. Dla uczestników szczególnie cenna była wymiana doświadczeń z innymi ośrodkami na całym świecie oraz możliwość ich późniejszego zastosowania w codziennej praktyce. Toruński szpital reprezentowany był w Monachium przez Koordynatora Oddziału Neurologii i Leczenia Udarów dra n. med. Marcina Rogoziewicza.

Toruńska delegacja z nagrodą na konferencji udarowej
Fot. ESO/Archiwum SSMw Toruniu

Podczas uroczystej Gali Laureatów, która towarzyszyła konferencji, najlepsze europejskie ośrodki udarowe zostały uhonorowane przez Europejską Organizację Udarową (ESO) za szczególny wkład, zaangażowanie i osiągnięcia w leczeniu udarów mózgu. Wśród nich znalazł się w tym roku Specjalistyczny Szpital Miejski im. M. Kopernika w Toruniu, który został doceniony za osiągnięcia w leczeniu udarów mózgu w 2022 roku. Międzynarodowe wyróżnienie honoruje wysiłki pracowników i oddziałów szpitala szczególnie zaangażowanych w „procedurę udarową”. To przede wszystkim Oddział Neurologii i Leczenia Udarów, Szpitalny Oddział Ratunkowy, Radiologia, Laboratorium, Rehabilitacja oraz konsultanci z innych oddziałów).

Specjalistyczny Szpital Miejski im. M. Kopernika w Toruniu jest pierwszym ośrodkiem neurologicznym w regionie kujawsko-pomorskim uhonorowanym przez międzynarodowe towarzystwo naukowe – Europejską Organizację Udarową – za leczenie udarów mózgu. W całej Polsce na ogólną liczbę około 180 oddziałów udarowych podobne wyróżnienie za rok 2022 otrzymało tylko 11 ośrodków.

Na zdjęciu głównym: Toruńska delegacja z nagrodą na konferencji udarowej.
UM Toruń
Print Friendly, PDF & Email