Toruń: Startuje „Klub Wychowawcy”

Toruń: Startuje „Klub Wychowawcy”
Fot. torun.pl

W Centrum Innowacyjnej Edukacji rozpoczyna działalność „Klub Wychowawcy”. W założeniu ma służyć wsparciem nauczycielom i wychowawcom w pracy z młodzieżą, a także w stosowaniu nowoczesnych metod edukacyjnych i wspomóc ich rozwój.

Podczas spotkań, nauczyciele będą mogli spotkać się ze specjalistami z różnych dziedzin, wziąć udział w warsztatach tematycznych, przedyskutować metody praktykowane podczas codziennej pracy w szkole, a zwłaszcza na lekcjach wychowawczych.

Pierwsze spotkanie zaplanowano w poniedziałek 17 lutego w godz. 18:00-20:00. Tematem przewodnim będzie stres, który jest nieodłącznym elementem pracy pedagogicznej.

– Porozmawiamy o fizjologii stresu oraz zarządzaniu sytuacją stresową i czasem. Zaproponowane warsztaty zostały stworzone tak, aby dawały nauczycielom narzędzia do własnego użytku, by dbali o swój dobrostan psychiczny – mówi Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy. Dzięki zajęciom uczestnicy poznają narzędzia, które pomogą im zarządzać procesem grupowym w ich pracy z uczniami, jak również będą mogli je wykorzystać jako tematy lekcji wychowawczych. Warsztat poprowadzi doświadczona trenerka z wieloletnią praktyką pedagogiczną.

W bezpłatnych zajęciach może uczestniczyć 30 osób. Rejestracja na spotkanie rozpoczęła się 20 stycznia i trwa do wyczerpania miejsc.

Formularz zgłoszenia jest dostępny na stronie internetowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Centrum Innowacyjnej Edukacji (działające przy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy) to nowe miejsce na kulturalnej mapie Torunia. Od grudnia 2019 roku jest w nim dostępna jedyna w Polsce wystawa „Ścieżki dorastania”, która jest poświęcona procesowi fizjologicznego i społeczno-kulturowego dojrzewania człowieka.

Magdalena Winiarska
Fot. i źródło: torun.pl
Print Friendly, PDF & Email