Toruń: Ruszyła wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Toruń: Ruszyła wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego
Fot. Małgorzata Litwin

8 lipca w Toruniu rozpoczęła działalność miejska wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego dla osób z niepełnosprawnościami.

Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej UMT nawiązał współpracę z Fundacją „ECO Textil od Was dla Was” ze Skarżysko-Kamiennej, która przekazała nieodpłatnie pierwszy sprzęt rehabilitacyjny dla mieszkańców Torunia celem utworzenia wypożyczalni.

– Otrzymaliśmy 3 rowery dla osób z niepełnosprawnością, 8 par kul, 8 wózków inwalidzkich składanych, 8 balkoników sztywnych – chodzików stałych i możemy liczyć na więcej – wylicza Izabela Miłoszewska, dyrektor Wydziału Zdrowia UMT. – Planujemy tworzenie kolejnych takich wypożyczalni, w oparciu o działające w Toruniu Centra Aktywności Lokalnej.

Pierwsza wypożyczalnia została uruchomiona w działającym na zlecenie gminy Centrum Aktywności Lokalnej (CAL) przy ul. Grunwaldzkiej 38, prowadzonym  przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dla Miasta Torunia”. Wypożyczalnia rozpoczęła swoją działalność 8 lipca.

Szczegółowych informacji udziela pani Monika Bartlińska tel. 794 687 133.

Fundacja Fundacja „ECO Textil od Was dla Was” prowadzi także internetową wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego, w której sprzęt do użytkowania przekazywany jest bezpłatnie (wypożyczający pokrywa jedynie koszt przesyłki kurierskiej). Zamówienia można składać pod adresem: ecotextil.pl/wypozyczalnia/wsparcie

Celem Fundacji „ECO Textil od Was dla Was” jest pomoc dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością oraz ich rodzicom, rodzinom i opiekunom, a także całemu środowisku osób z niepełnosprawnością. Zasada jest prosta. Ludzie wrzucają niepotrzebne tekstylia do pojemników z logo ECO Textil. Zużyta, niepotrzebna odzież jest w 100% poddawana recyklingowi. Część zysków z przerobu pozyskanych w ten sposób tekstyliów firma Wtórpol przekazuje na konto Fundacji, która przeznaczana jest na rowery trójkołowe i sprzęt rehabilitacyjny dla osób z niepełnosprawnościami.

Małgorzata Litwin / UM Toruń
Print Friendly, PDF & Email