Toruń: PUP pomaga przedsiębiorcom

Toruń: PUP pomaga przedsiębiorcom
Fot. Lech Kamiński / torun.pl

Aby przeciwstawić się negatywnym skutkom epidemii koronawirusa, toruńskim przedsiębiorcom w ramach Tarczy Antykryzysowej pomaga Powiatowy Urząd Pracy.

Mimo braku zwiększenia liczby bezrobotnych w Toruniu w porównaniu do zeszłego roku (marzec i kwiecień 2019 r. – 1073 zarejestrowanych, marzec i kwiecień 2020 r. – 673 zarejestrowanych), przewiduje się wzrost bezrobocia nie tylko w Toruniu, ale i na terenie całego kraju. Dowodzić tego mogą dane z CEIDG, według których od 15 marca do 30 kwietnia br. zawieszenie działalności gospodarczej w Toruniu zgłosiło 284 przedsiębiorców. Dla porównania w 2019 r. osób tych było 46.

Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia od kwietnia przyjmuje wnioski o wsparcie dla przedsiębiorców w ramach Tarczy Antykryzysowej COVID-19. Do tej pory złożono 7181 wniosków na niskoprocentową pożyczkę z Funduszu pracy, z czego rozpatrzono 931 i udzielono 730 pożyczek na łączną kwotę 3 649 700 zł. Ponadto PUP prowadzi nabory wniosków na dofinansowanie:

  • części kosztów wynagrodzeń pracowników i składek na ubezpieczenie społeczne dla mikroprzedsiębiorców oraz małych i średnich przedsiębiorców – złożono 155 wniosków, rozpatrzono 38 (22 pozytywnie, 16 negatywnie), a procedowanych jest kolejne 100,
  • części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców będących osobami fizycznymi niezatrudniającymi pracowników – ubezpieczenia społeczne dla organizacji pozarządowych – złożono 2 wnioski, rozpatrzono 0, procedowanych: 2.

Więcej na temat pomocy dla przedsiębiorców TUTAJ.

Natalia Przytarska / torun.pl
Źródło: torun.pl
Fot. Lech Kamiński
Print Friendly, PDF & Email