Toruń: Posadź drzewo dla pokoleń

Toruń: Posadź drzewo dla pokoleń
Fot. Sławomir Kowalski

W sobotę (10 kwietnia) na Barbarce można będzie dostać sadzonki drzew. Stowarzyszenie „Tilia”, Szkoła Leśna na Barbarce oraz Nadleśnictwo Toruń zapraszają mieszkańców Torunia i okolic do udziału w akcji „Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń 2021”.

Rozdawanie sadzonek zaplanowano w godzinach 10:00 -14:00 na małej polanie przy stawie w Osadzie Leśnej Barbarka. Jedna osoba będzie mogła otrzymać bezpłatnie do 5 sztuk sadzonek drzew leśnych, które może zasadzić na swoim terenie. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą wiaderka, worka lub torby na sadzonki.

Ze względu na ograniczoną ilość sadzonek drzewka będą rozdawane zgodnie z kolejnością zgłoszenia na stanowisku. Jeśli w trakcie akcji nie zostaną wydane wszystkie sadzonki, dopuszcza się przekazanie pozostałych drzewek zainteresowanym osobom w większej liczbie.

Dla osób, które nie dysponują własnym terenem do posadzenia drzewek i skontaktują się wcześniej ze Szkołą Leśną, organizatorzy przygotowali akcję specjalną „Sadzimy drzewa na Barbarce”. Akcja prowadzona będzie w reżimie sanitarnym.

Do udziału w nasadzeniach drzew mogą się też zgłaszać placówki oświatowe (termin w kwietniu do uzgodnienia). Przewidziano sadzonki i certyfikaty dla 15 placówek, które chcą posadzić drzewka na swoim terenie. Zgłoszeń dokonać można poprzez formularz online na stronie www.szkola-lesna.torun.pl/aktualnosci.

Akcja jest organizowana przez Stowarzyszenie „Tilia” w ramach projektu „Toruń dba o środowisko dla przyszłych pokoleń”, dofinasowanego ze środków Gminy Miasta Toruń.

Małgorzata Litwin / UM Toruń
Print Friendly, PDF & Email