Toruń: Pobiegli po zdrowie

Toruń: Pobiegli po zdrowie
Fot. Sławomir Kowalski / UM Toruń

Po raz 13. ulicami Torunia przebieli uczestnicy Run Toruń. Rywalizacja odbywała się na dystansie 5 i 10 km. Dodatkowe trasy przygotowano dla dzieci w wieku od 2 do 15 lat.

Impreza biegowa Run Toruń od 2012 r. przyciąga do miasta amatorów biegania z całego kraju. W tym roku do udziału zgłosiło się ponad 2000 uczestników. Wydarzeniu przewodzą hasła „Zwiedzaj ze Zdrowiem!” oraz „Pobiegnij w sercu Torunia”, gdyż trasy biegu co roku wiodą przez największe perełki miasta m.in. pomnik Mikołaja Kopernika, Bulwar Filadelfijski, Przedmieście Bydgoskie.

– Bardzo się cieszę, że Run Toruń zgromadził tysiące uczestników. Są z nami wszystkie grupy wiekowe, dzieci, młodzież, dorośli i osoby w wieku senioralnym, zawodnicy zawodowi i amatorzy. Chcemy razem rodzinnie promować bieganie, zdrowy tryb życia i oczywiście najpiękniejsze miejsca w Toruniu. Powodzenia dla wszystkich startujących – powiedział tuż przed startem prezydent Torunia Paweł Gulewski.

Organizatorzy przygotowali możliwość rywalizacji na odcinku 5 i 10 kilometrów. Dodatkowe trasy przygotowano dla dzieci i młodzieży w wieku od 2 do 15 lat. Start i biuro zawodów zlokalizowano przy Centrum Handlowo-Rozrywkowym Toruń Plaza, a miasteczko biegowe i meta przygotowano w obszarze Przystani Towarzyskiej Laba.

Wyniki 13. edycji Run Toruń można śledzić na stronie organiztora – KLIKNIJ TU.

Finiszerzy wszystkich edycji toruńskiej dyszki mają już w swojej kolekcji medale przedstawiające kolejno Krzywą Wieżę, Dom Kopernika, Ratusz Staromiejski, Pomnik Flisaka, Anioła Toruńskiego, Helios – Pomnik ku czci Kopernika, medal związany z marką promocyjną miasta pod tytułem „Toruń Porusza”, Teatr Baj Pomorski, zegar na wieży Ratusza Staromiejskiego z ruchomymi wskazówkami, Pomnik Mikołaja Kopernik, a także środkową część wspólnego medalu Toruńskiej Triady Kopernikańskiej 2023 prezentującego XVIII-wieczne perskie astrolabium wykorzystywane przez Mikołaja Kopernika.

W ramach biegów prowadzona jest klasyfikacja i dekoracja najszybszych mieszkańców miasta Torunia, województwa kujawsko-pomorskiego, wiekowa co 10 lat, a także pracowników i studentów UMK. Nowością jest klasyfikacja drużynowa tzw. Gwiazdozbiorów na obu dystansach – 5 i 10 km. W klasyfikacji Gwiazdozbiorów wzięły udział drużyny reprezentujące kluby sportowe, firmy, instytucje, inne zbiorowości, a także grupy zawodników startujące pod wspólnym szyldem.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń.

Filip Tomasik / UM Toruń
Print Friendly, PDF & Email