Toruń: Piknik popularnonaukowy "Naukowa Petarda"

Toruń: Piknik popularnonaukowy "Naukowa Petarda"
Fot. Pexels

4 czerwca 2022 r. przed Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędzie się piknik popularnonaukowy „Naukowa Petarda” – wydarzenie poświęcone odnawialnym źródłom energii. Dla uczestników będą dostępne eksperymenty, gry planszowe oraz wiele kreatywnych zabaw.

Na stanowisku “Siła wiatru” będzie można przetestować mini turbinę wiatrową, wykonać różnorodne testy, pomiary i sprawdzić czy wielkość i kształt łopatek wiatraka ma znaczenie przy wytwarzaniu prądu elektrycznego. Uczestnicy będą mogli również sprawdzić wydajność mini paneli słonecznych oraz uruchomić śmigło wiatraka na stanowisku “Energia słoneczna”. Sprawdzą też, jaka siła drzemie w wodzie.

– Zapraszamy do zagrania w giga grę planszową, w trakcie której poznamy szereg zagadnień związanych z odnawialnymi źródłami energii (OZE). Na uczestników rozgrywki będą czekały liczne zagadki i zadania, nie tylko związane z energią z wody, słońca czy wiatru, ale również dotyczące biomasy i geotermii. Przygotowaliśmy również rebusy i kolorowanki związane z OZE, które przybliżą zagadnienia związane z energią odnawialną. Będzie również można wykonać przypinkę o tematyce ekologicznej – mówi Marcin Centkowski, rzecznik prasowy CN Młyn Wiedzy.

Oprócz stanowisk przygotowanych przez Młyn Wiedzy będzie można znaleźć wiele atrakcji partnerów pikiniku. Będą to m.in. dwa symulatory dachowania, pokazy robotów zdalnie sterowanych oraz autonomicznych, stanowisko ogrodnicze przesadzania roślin i ich pielęgnacji, wyścigi na wielkich dmuchanych rurach, zabawy z chustą animacyjną, balonami oraz gry, które pobudzą wyobraźnię i kreatywność.

Ze stanowisk będzie można skorzystać również 5 czerwca na parterze Młyna Wiedzy. Możliwość skorzystania z tych aktywności jest dostępna w ramach projektu “Power Your Future”, dofinansowanego ze środków Ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce.

Ze względów organizacyjnych organizatorzy proszą o przybycie na wydarzenie komunikacją miejską, jednośladami, spacerem. Liczba miejsc parkingowych dla pojazdów osobowych będzie bardzo ograniczona.

Udział w pikniku jest bezpłatny, ale zwiedzanie wystaw w głównym budynku Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz ekspozycji “Ścieżki dorastania” w Centrum Innowacyjnej Edukacji jest odpłatne.

www.torun.pl
Print Friendly, PDF & Email