Toruń: Nowe dyrektorki żłobków

Toruń: Nowe dyrektorki żłobków
Fot. Adminstrator

W żłobkach miejskich nr 1 i 3 nastąpiła zmiana na stanowiskach dyrektorskich. Z odchodzącymi i nowymi kierującymi miejskimi placówkami dla najmłodszych spotkał się prezydent Michał Zaleski.

– Spotykamy się w związku ze zmianami kadrowymi w żłobku miejskim nr 1 i żłobku miejskim nr 3. Odchodzącym ze stanowiska paniom Bogumile Kubackiej i Iwonie Kołowrockiej bardzo dziękuję za wiele lat pracy w miejskich żłobkach i życzę wszystkiego dobrego, teraz przede wszystkim w życiu osobistym, które do tej pory zapewne musiało być sprawiedliwie dzielone z życiem zawodowym. Natomiast nowym kierującym: pani Marzenie Zajączkowskiej w żłobku miejskim nr 1 i pani Izabeli Lewandrowskiej w żłobku miejskim nr 3 życzę powodzenia na nowych stanowiskach i wiele satysfakcji z pracy na rzecz najmłodszych torunian – powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski.

Prezydent wręczył kwiaty i podziękowania dotychczasowej dyrektor żłobka miejskiego nr 1 Bogumile Kubackiej oraz dotychczasowej dyrektor żłobka miejskiego nr 3 Iwonie Kołowrockiej, natomiast ich następczyniom przekazał decyzje o objęciu stanowiska.

Bogumiła Kubacka pracę zawodową rozpoczęła, zgodnie z wykształceniem, w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu w 1978 r. jako pielęgniarka. W latach 1979– 1991 pracowała w Zespole Opieki Zdrowotnej im. Mikołaja Kopernika w Toruniu (pielęgniarka w Żłobku Elana I), a od 1991 r. w żłobku nr 1 przy ul. Bażyńskich 24/26, najpierw jako pielęgniarka i starsza pielęgniarka, od 2005 r. jako p.o. kierownika Żłobka Miejskiego Nr 1 w Toruniu, od 2011 r. pełniła funkcję p.o. dyrektora Żłobka Miejskiego Nr 1 w Toruniu, a od 2012 r. jako dyrektor Żłobka Miejskiego Nr 1 w Toruniu.

Od 29 lipca 2019 r. stanowisko dyrektora żłobka miejskiego nr 1 w Toruniu objęła Marzena Zajączkowska. Z wykształcenia jest magistrem pedagogiki w zakresie pedagogiki opiekuńczo –wychowawczej, tytuł uzyskała w 2003 r. na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu; jest absolwentką studiów podyplomowych w zakresie: „Zarządzania Zasobami Ludzkimi” (2016 r.) oraz uczestnikiem licznych szkoleń i kursów. Legitymuje się ponad 17–letnim stażem pracy. Staż absolwencki w żłobku miejskim nr 3 w Toruniu odbyła w 2003 roku, a od 2004 roku pracowała tam przez 15 lat na stanowisku starszego opiekuna.

Iwona Kołowrocka jest z wykształcenia dietetykiem i pedagogiem. Pracę zawodową rozpoczęła w 1978 r. w Zespole Opieki Zdrowotnej im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, w latach 1978-1986 pracowała jako dietetyczka w Szpitalu, następnie w latach 1986- 1990 była kierownikiem żłobka „Jaś i Małgosia”, kolejno w latach 1990-1991 kierownikiem żłobka nr 7 (przy ul. Konstytucji 3-Maja 16), a w żłobku nr 3 pracowała od 1993 roku, najpierw jako kierownik, a od 2011 roku jako dyrektor żłobka miejskiego nr 3.

Od 30 lipca 2019 r. stanowisko dyrektora żłobka miejskiego nr 3 obejmue Izabela Lewandrowska. Z wykształcenia jest magistrem pedagogiki w zakresie pedagogiki opiekuńczo –wychowawczej, tytuł uzyskała w 2007 r. na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu; jest absolwentką studiów podyplomowych w zakresie: „HR Menedżer” (2017 r.) oraz „Zarządzania Zasobami Ludzkimi dla Menedżerów” (2017 r.); jest uczestnikiem licznych szkoleń i kursów. Legitymuje się ponad 11-letnim stażem pracy. W żłobku miejskim nr 3 pracuje od 2008 r. na stanowiskach kolejno: opiekunka dziecięca, referent ds. administracji, opiekun małego dziecka oraz p.o. referenta ds. administracyjnych.

Źródło: torun.pl
Fot. Małgorzata Litwin / torun.pl
Print Friendly, PDF & Email