Toruń: Mieszkańcy bawili się na festynie rodzinnym

Toruń: Mieszkańcy bawili się na festynie rodzinnym
Fot. Wojtek Szabelski / UM Toruń

Parafia p.w. Św. Andrzeja Apostoła i Stowarzyszenie „Spotkajmy się” wspólnie zorganizowały w sobotę (9 września) VII Festyn Rodzinny przy ul. Ugory 4 w Toruniu.

Organizatorzy przygotowali ogrom atrakcji, dmuchańce dla dzieci, pyszne jedzonko, loterie, konkursy i wiele innych wydarzeń. Prezydent Torunia Michał Zaleski podziękował organizatorom corocznego festynu.

– W tym miejscu odbywa się on już od wielu lat. To inicjatywa ks. proboszcza Łukasza Skarżyńskiego, ale także stowarzyszenia, które pomaga w organizacji tego wydarzenia. Dziękuję wszystkim wystawcom, sponsorom, ale przede wszystkim dziękuję tym, którzy uczestniczą, a więc osobom, które chcą być na festynie, chcą się spotkać i poznać nawzajem, a przy okazji porozmawiać o sprawach osiedla. Osiedle się zmienia, nowa linia tramwajowa, po raz pierwszy w dniu festynu są tramwaje. Traktujcie te tramwaje jak swoje, wsiadajcie do nich jak najczęściej, korzystajcie z możliwości podróżowania tramwajami, bo one są naprawdę wygodne i dogodnie skomunikują z każdą częścią miasta. Ponadto na wiosnę przyszłego roku planujemy rozpoczęcie budowy pierwszej nowej szkoły na tym osiedlu w sąsiedztwie przedszkola przy ul. Grasera – powiedział prezydent i życzył wszystkim udanego festynu.

Podczas festynu atrakcjom nie było końca, a i chętnych do aktywnego spędzania czasu w miłym towarzystwie nie brakowało.

Marcin Pryka / UM Toruń
Print Friendly, PDF & Email