Toruń: Marsz dla zdrowia, zobacz trasę

Toruń: Marsz dla zdrowia, zobacz trasę
Fot. mat. prasowe

Walkathon Neuca dla Zdrowia to impreza o charakterze sportowo-rekreacyjnym promująca ideę zdrowego stylu życia i zdrowia. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich osób chcących zawalczyć o swoje zdrowie. W marszu mogą wziąć udział osoby ze wszystkich przedziałów wiekowych – dzieci, młodzież, seniorzy.

XI edycja Walkathonu Neuca dla Zdrowia startuje w sobotę 10 września 2022 r. Wydarzenie odbywać się będzie w godzinach 9:00-18:00 na Błoniach Nadwiślańskich w Toruniu.

To będzie dzień pod znakiem ruchu na świeżym powietrzu i świetnej zabawy. Na mecie marszu będą czekały liczne atrakcje promujące zdrowy tryb życia, m.in. Toruński Test Sprawności oraz Niebieskie Miasteczko Zdrowia z licznymi badaniami diagnostycznymi.

Marsz Walkathon Neuca dla zdrowia rozpocznie się o godzinie 12:00.

Jego uczestnicy wystartują z Błoni Nadwiślańskich w lewo w ul. Popiełuszki, dalej w ul. Rybaki, do ulicy Popiełuszki, ścieżkami w parku miejskim, ulicami Konopnickiej, Rybaki, Danielewskiego do ul. Kujota i dalej ulicami: Rybaki, Matejki, Popiełuszki, Rybaki, Bydgoską, Chopina, ścieżkami w Ogrodzie Muzyków, ul. al. 500-lecia, Chopina, al. 500-lecia, Bulwarem Filadelfijskim, chodnikiem przy al. św. Jana Pawła II do mostu drogowego im. J. Piłsudskiego – tam przejście z chodnika zachodniego na chodnik wschodni na wysokości ul. Dybowskiej. Dalej uczestnicy marszu zejdą z chodnika w ul. Ślimak Getyński na Bulwar Filadelfijski i na Błonia Nadwiślańskie.

Trasa marszu wynosi około 6,3 km.

Szczegóły wydarzenia i rejestracja na stronie wydarzenia.

Wydarzenie jest objęte honorowymi patronatami Prezydenta Miasta Torunia i Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

UM Toruń
Print Friendly, PDF & Email