Toruń: Konkurs fotograficzny z okazji Dnia Zespołu Downa

Toruń: Konkurs fotograficzny z okazji Dnia Zespołu Downa
Fot. pixabay.com

21 marca obchodzony jest światowy dzień solidarności z osobami z trisomią 21. Z tej okazji miasto Toruń zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym!

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny to także Światowy Dzień Zespołu Downa. Data nawiązuje do obecności u osób z trisomią 21 dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.

Urząd Miasta Torunia włącza się w obchody poprzez konkurs fotograficzny, w ramach którego każdy z nas może okazać akceptację i zrozumienie osobom z zespołem Downa.

Tradycyjnym sposobem wyrażania solidarności jest ubieranie 21 marca dwóch różnych skarpetek. Zadanie konkursowe nawiązuje do tego zwyczaju.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać zdjęcie stóp ubranych w dwie różne skarpetki na tle charakterystycznych miejsc w Toruniu. Liczymy na Waszą pomysłowość!

Na zdjęcia organizatorzy czekają do 22 marca do godziny 23:59 pod adresem fb@um.torun.pl. Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko autora/autorki zdjęcia oraz nr telefonu kontaktowego.

Nagrodzonych zostanie 10 autorek/autorów nadesłanych fotografii. Na zwycięzców czekają słodkie pakiety toruńskich pierników i skarpetki z limitowanej serii przygotowanej specjalnie na 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 24 marca 2023 r.

Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją REGULAMINU.

Organizatorzy zapraszają do udziału! Pokażmy wspólnie, że Toruń rozumie i wspiera osoby z trisomią 21.

UM Toruń
Print Friendly, PDF & Email