Toruń: Festiwal Wisły 2022

Toruń: Festiwal Wisły 2022
Fot. Wojtek Szabelski

Największy w Polsce zlot tradycyjnych łodzi i statków rzecznych, szósta edycja kultowej imprezy – Festiwal Wisły w tym roku w Toruniu zawita w dniach 14-15 sierpnia.

Festiwal Wisły jest festiwalem kulturowym, czerpiącym z tradycji, pokazującym piękno i charakter Królowej Rzek. Prezentuje tradycyjne łodzie i statki rzeczne, nadwiślańską kulturę, rzemiosło, sięga od historii, przez muzykę, po kulinaria – a wszystko pod hasłem “Spotkajmy się na Wiśle!”.

W tym roku Festiwal Wisły rozpoczyna się 12 sierpnia we Włocławku. 14 sierpnia festiwalowa armada przypływa do Torunia, a zakończenie imprezy przewiduje się na wieczór 15 sierpnia.

W programie: darmowe rejsy, Jarmark “Nadwiślańskie Smaki”, stoiska edukacyjne oraz rękodzieło, spotkania ze słynnymi ludźmi, m.in. fotografem Maksymilianem Rigamontim oraz Piotrem Sadurskim, archeologiem i rekonstruktorem dawnych technik nautycznych. Nie zabraknie też regat długodystansowych na Wiśle – imprezy o tradycji sięgającej 1936 roku. Ponadto rejsy z Szamanem z rzeki, „Statek poetów i pieśniarzy”, parady dzienne i wieczorne, koncerty, piknik na plaży.

Miejsce: Błonia Nadwiślańskie (Przystań Toruń) oraz plaża miejska k. Zamku Dybów.

Szczegółowy program – kliknij tutaj, aby przejść do informacji.

UM Toruń
Print Friendly, PDF & Email