Toruń: Drugi konwój dla Łucka

Toruń: Drugi konwój dla Łucka
Fot. Sławomir Kowalski / torun.pl

Kolejny konwój darów z Torunia dotarł wczoraj (15 marca) do przejścia granicznego w Dorohusku. Stamtąd paczki odebrali ukraińscy partnerzy, aby przewieźć je dalej do Łucka.

Łącznie na granicę wyruszyły cztery zapakowane po brzegi busy. Dary posortowane i przygotowane do wyjazdu zostały w poniedziałek w Centrum Targowym Park przez wolontariuszy oraz żołnierzy WOT. To już druga wyprawa toruńskiej pomocy humanitarnej na granicę – pierwsza pomoc trafiła do łucczan 6 marca.

Dary przygotowane zostały według listy najpilniejszych potrzeb przekazanych przez ukraińskiego partnera – wśród nich znalazły się: apteczki, latarki, powerbanki, baterie, śpiwory, karimaty, naczynia jednorazowe, skarpety i bielizna termiczna, leki, materiały opatrunkowe, koce i koce termiczne, środki antybakteryjne i dezynfekujące, pampersy, żywność oraz słodycze.

Zbiórka dla mieszkańców Łucka oraz obywateli Ukrainy nadal trwa. Szczegółową listę potrzeb oraz mapę z 54 miejscami zbiórki (placówki szkolne, CT Park, Rejony MOPR) znaleźć można na torun.pl/pl/zbiorka-dla-ukrainy

Natalia Przytarska / UM Toruń
Print Friendly, PDF & Email