Toruń: Będą laptopy dla uczniów

Toruń: Będą laptopy dla uczniów
Fot. Wojtek Szabelski / UM Toruń

Toruń otrzyma ponad 246 tys. zł dofinansowania z projektu Ministerstwa Cyfryzacji na zakup laptopów dla uczniów z tzw. rodzin popegeerowskich.

Jednym z problemów, jaki ujawniła pandemia COVID-19, są trudności w realizacji przez część uczniów zajęć zdalnych ze względu na brak odpowiedniego sprzętu komputerowego i dostępu do Internetu. Dotyczy to w szczególności dzieci z tzw. rodzin popegeerowskich. Celem projektu „Granty PPGR”, ogłoszonego przez Ministerstwo Cyfryzacji, było wyeliminowanie tych ograniczeń.

Dofinansowanie można było otrzymać na: ​​sprzęt komputerowy z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiających pracę zdalną, w tym dla dzieci z niepełnosprawnościami, ubezpieczenie tego sprzętu oraz dostęp do Internetu na tym urządzeniu.

7 lutego 2022 r. Centrum Projektów Polska Cyfrowa zaakceptowało wniosek Gminy Miasta Toruń dotyczący grantów PPGR o wartości 264 100 zł. Dzięki dofinansowaniu zakupione zostaną 82 laptopy i 1 tablet wraz z ubezpieczeniem w celu nieodpłatnego przekazania zamieszkałym w Toruniu uczniom z rodzin popegeerowskich. Koszt zakupu 1 laptopa oszacowano w programie na 2,5 tys. zł. Poziom dofinansowania tzw. wydatków kwalifikowalnych w projekcie wynosi 100 proc.

Małgorzata Litwin / UM Toruń
Print Friendly, PDF & Email