Toruń: Aż 201 wniosków do BO 2022

Toruń: Aż 201 wniosków do BO 2022
Fot. mat. prasowe

Toruń opublikował listę 201 wniosków z propozycjami do budżetu obywatelskiego w Toruniu na rok 2022. Do 28 lipca mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi i opinie dotyczące poszczególnych wniosków.

Na liście znalazły się wszystkie projekty, które spełniły wymogi formalne regulaminu budżetu obywatelskiego. Jest ich w tym roku aż 201. Najwięcej projektów znajduje się w puli ogólnomiejskiej – 53. Spośród pul lokalnych prym wiodą: Chełmińskie – 18; Stawki – 16 oraz Bydgoskie i Podgórz – po 15 projektów. Najmniej propozycji na Rubinkowie – tylko 3.

W sumie mieszkańcy złożyli 211 wniosków, ale dziesięć nie spełniło wymogów formalnych.

– Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni liczbą złożonych wniosków – mówi Paweł Piotrowicz, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji. – Liczyliśmy na wynik podobny do ubiegłorocznego, tymczasem torunianie złożyli ok. 35% wniosków więcej, przekraczając liczbę 200. W dziewięcioletniej historii budżetu obywatelskiego w Toruniu zdarzyło się to dopiero trzeci raz. To pokazuje, że chęć angażowania się torunian w działania partycypacyjne realizowane przez samorząd miejski rośnie.

Dziesięć spośród złożonych projektów nie znalazło się na liście. Powody odrzucenia tych wniosków są następujące: 4 projekty znalazły się w wykazie ze względu na zbyt dużą liczbę wniosków złożonych przez jednego autora; 3 projekty zawierały błędy na listach poparcia; 1 projekt został złożony przez nieuprawniony podmiot; 1 projekt został wycofany przez wnioskodawcę; 1 projekt został złożony po terminie.

Co dalej? Miasto czeka na opinie!

Przez dwa tygodnie od dnia publikacji, tj. do 28 lipca 2021 r. torunianie mogą składać swoje uwagi i opinie do projektów. Jednocześnie rozpoczynają się prace zespołu sprawdzającego wnioski pod kątem zawartości merytorycznej, które potrwają do 10 września.

Paweł Piotrowicz / UM Toruń
Print Friendly, PDF & Email