Toruń: 20. Tofifest z Ojcem Chrzestnym

Toruń: 20. Tofifest z Ojcem Chrzestnym
Fot. mat. prasowe

Niezwykłe spotkanie z niezwykłym kinem, które stawia pytania i pozostawia widzowi poszukiwanie drogi szukania odpowiedzi – od 28 czerwca do 3 lipca w Toruniu odbędzie się 20. MFF TOFIFEST Kujawy i Pomorze. Motywem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu będzie dzieło Francisa Forda Coppoli – Ojciec Chrzestny.

Jedna z najważniejszych trylogii w historii kina powraca na wielki ekran. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze celebruje w tym roku 50. rocznicę „Ojca chrzestnego”, epopei w trzech częściach, która wyznacza motyw przewodni tegorocznej edycji.

O tym filmie napisano i powiedziano już chyba wszystko. I nic dziwnego, bo to epokowe osiągnięcie kina, które zespoliło ze sobą artyzm najwyższej próby z popularnym, popkulturowym tematem. Coppola nadał filmowi gatunkowemu wymiar artystyczny. Data premiery wyznacza początek złotego wieku w twórczości reżysera, a dla Ala Pacino, Roberta Duvalla czy Jamesa Caana obraz stał się trampoliną na szczyt Hollywood. Partnerują im najwybitniejsi twórcy kina m.in.: Marlon Brando, który za swoją rolę otrzymał Oscara, Diane Keaton czy Robert de Niro. Nic dziwnego, że Stanley Kubrick powiedział, że jego zdaniem to najlepszy film w historii kina i z najlepszą obsadą.

20. edycja festiwalu w swojej formule pozostanie hybrydowa. W swojej stacjonarnej odsłonie widzowie obejrzą filmy nie tylko w salach kinowych w CKK Jordanki, Cinema City i Kinie Centrum, ale również na pokazach kina plenerowego na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego oraz w Ruinach Zamku Krzyżackiego.

Sprzedaż karnetów festiwalowych na część stacjonarną poprzez stronę bilety.tofifest.pl

Program znajduje się TUTAJ.

Widzów z całej Polski, którzy nie mogą pojawić się w naszym mieście, organizatorzy zapraszają do obecności na festiwalu w formule online. Projekcje online będą się odbywały od 28 czerwca do 11 lipca 2022 roku nieprzerwanie. Zaproponowane widzom tytuły na festiwalowej platformie online, dostępne będą przez cały okres trwania festiwalu.

UM Toruń
Print Friendly, PDF & Email