Toruń: 10. Iskra Nadziei

Toruń: 10. Iskra Nadziei
Fot. Wojtek Szabelski

10. edycja koncertu i akcji charytatywnej „Podarujmy Iskrę Nadziei” zgromadziła w Muzeum Etnograficznym liczne grono osób związanych z fundacją „Zaczarowane Okulary”, która jest organizatorem wydarzenia.

Koncert i akcja charytatywna pn. „Podarujmy iskrę nadziei” organizowany jest po raz dziesiąty. 29 marca 2023 roku w Muzeum Etnograficznym odbyła się jubileuszowa edycja wydarzenia, które zgromadziła liczne grono przyjaciół fundacji „Zaczarowane Okulary”, w tym przedstawicieli samorządu z prezydentem Michałem Zaleskim i zastępcą przewodniczącego Rady Miasta Torunia Łukaszem Walkuszem. Fundacja zajmuje się wsparciem osób z niepełnosprawnościami oraz seniorów.

– Bardzo dziękuję wszystkim tu obecnym za dawanie nadziei nam na to, że można być lepszym i pomocnym – mówił prezydent Michał Zaleski, nawiązując do nazwy koncertu. Jako przyjaciel środowiska osób z niepełnosprawnościami prezydent odebrał z rąk Roberta Olkowskiego, prezesa Fundacji „Zaczarowane Okulary”, pamiątkową statuetkę.

Wydarzenie połączone zostało z występami artystycznymi. Dla gości wystapili: Kamil Czeszel, laureat nagrody jury opolskich debiutów; Katarzyna Gucajtis, która na co dzień pracuje w Fundacji Światło; wychowankowie Warsztatów Terapii Zajęciowej „Bratanki” Fundacji im. Brata Alberta oraz Mario Samsolo, toruński artysta, wokalista i instrumentalista.

„Podarujmy iskrę nadziei” to wydarzenie odbywające się w ramach Międzynarodowego Dnia Inwalidów i Ludzi Niepełnosprawnych, który corocznie jest obchodzony w 3 niedzielę marca, a ustanowiony został przez Międzynarodową Organizację Pracy. W Polsce obchody organizowane są od 1959 roku przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

UM Toruń
Print Friendly, PDF & Email