Terenówki przyrodnicze wokół Domu Zdrojowego w Brzeźnie

Terenówki przyrodnicze wokół Domu Zdrojowego w Brzeźnie
Fot. mat. Hevelianum

Wiosenne terenówki przyrodnicze ponownie w ofercie Hevelianum. Tym razem wokół Domu Zdrojowego w Brzeźnie. Pierwszy spacer – Tropiciele drzew – już w sobotę, 9 kwietnia.

Spacerowicze pod wodzą Mateusza Bartoszewskiego z Hevelianum przyjrzą się drzewom okalającym Dom Zdrojowy w Brzeźnie, nadmorską filię instytucji, poświęconą edukacji ekologicznej. Poznają ich przystosowania do różnych warunków środowiskowych. Wspólnie poszukają cech budowy, które pozwalają na rozpoznawanie gatunków. Na podstawie obserwacji, postarają się znaleźć odpowiedź na pytanie: czy drzewa skrywają także inne życie?

Terenówki skierowane są do wszystkich zainteresowanych przyrodą, niezależnie od wieku. Zbiórka na placu przed głównym wejściem do Domu Zdrojowego, o godz. 10:30 i 13:00. Warto ubrać się odpowiednio do warunków atmosferycznych oraz założyć obuwie z zakrytymi palcami. Wskazane są długie spodnie.

Zieleń wokół Domu Zdrojowego.

Terenówki przyrodnicze: Tropiciele drzew

9 kwietnia 2022, godz. 10:30 i 13:00

Kolejna terenówka zatytułowana „Folkowe rośliny” odbędzie się 23 kwietnia i będzie poświęcona sekretnym właściwościom roślin, które zapewniły im trwałe miejsce w folklorze.

Katarzyna Mejna
Hevelianum
Print Friendly, PDF & Email