Taniec sportowy w Światowidzie

Taniec sportowy w Światowidzie
Fot. nadesłane

Występy najlepszych tancerzy z całej Polski będzie można obejrzeć podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego „Jantar”. Taneczne zmagania odbędą się w niedzielę, 16 kwietnia w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Głównym założeniem Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego „Jantar” jest stworzenie warunków do rywalizacji dla tancerzy z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”, w którym z powodzeniem trenuje się różnego rodzaju formy tańca, w tym sportowy taniec towarzyski. Zawody od lat cieszą się ogromną popularnością wśród tancerzy i na stałe wpisały się do elbląskiego kalendarza imprez.

Na sali widowiskowo-sportowej CSE „Światowid” w Elblągu zaprezentują się pary sportowe z całej Polski, które powalczą nie tylko o turniejowe punkty, ale także o wyższe klasy taneczne. Elbląscy tancerze będą mieli okazję do rywalizacji z zawodnikami innych klubów i porównania swoich umiejętności.

– Kiedy obserwuje się grację i lekkość tancerzy, bardzo łatwo jest zapomnieć, jak wiele pracy poświęcili na doskonalenie swoich umiejętności – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, sędzia i trener taneczny. – Są to lata pracy nad każdym mięśniem, każdym szczegółem postawy, krokiem i gestem.

Podczas turnieju należy zwrócić uwagę nie tylko na piękno i powabność tancerzy, ale także na ogromną wolę walki i determinację zawodników. Na parkiecie będzie się liczył również wyraz artystyczny, strój, makijaż i fryzura – zawodnicy z pewnością będą się prześcigać w pomysłach na oryginalne kreacje.

Zawody zostaną podzielone na trzy bloki ułożone według poziomu umiejętności zawodników, a rywalizować w nich będą pary od 8. roku życia po seniorów. Od godziny 10:00 prezentować się będą początkujący tancerze, od 14:00 średnio zaawansowani, a o godz. 17:30 odbędzie się pokaz tych najbardziej doświadczonych zawodników.

I blok – godz. 10:00 
najmłodsze pary z najniższymi klasami tanecznymi

II blok – godz. 14:00
pary średnio zaawansowane 

III blok – godz. – 17:30
zawodnicy najwyższych klas tanecznych – czyli B i A

  • Termin | 16 kwietnia 2023 r. (niedziela), godz. 10:00
  • Miejsce | sala widowiskowo-sportowa, CSE „Światowid” w Elblągu.
Print Friendly, PDF & Email