Tanecznie w Dziennym Domu Senior+

Fot. Mateusz Misztal

W czwartek (19.10) Dzienny Dom Senior+ zorganizował Bal Jesieni. Seniorzy na zaproszenie licznie odpowiedzieli i w rytm znanych i lubianych piosenek energicznie tańcowali na parkiecie.


KLIKNIJ W ZDJĘCIE GŁÓWNE I ZOBACZ FOTORELACJĘ Z WYDARZENIA

Za oknami chłód i deszcz, ale dla seniora to żadna przeszkoda. Około 100 osób zjawiło się dziś w Dziennym Domu Senior+ przy ul. Zamkowej w Elblągu – 50 podopiecznych Dziennego Domu i ok. 50 zaproszonych gości. Było wiele rozmów, słodki poczęstunek i przede wszystkim dużo tańca.

– Ideą tej imprezy jest przede wszystkim integracja osób starszych. Chcemy w ten sposób też promować Dzienny Dom Senior+ i zachęcić seniorów, którzy siedzą w domach, by przyszli do nas i spędzali czas w takim fajnym gronie – mówi Anna Żuromska-Kuc, fizjoterapeuta w Dziennym Domu Senior+. – Zaprosiliśmy dziś do nas seniorów z Lazarusa, są Traugutki, są tez seniorzy z Zakrzewa, jest też Dom Pomocy Społecznej Niezapominajka.

Impreza trwała 2,5 godziny, a seniorzy niemal w ogóle nie opuszczali parkietu.

– Wiele osób, które nas tu odwiedzają, to osoby samotne. Są osoby, które mają rodzinę, ale rodzina bardzo mało czasu im poświęca, choćby ze względu na pracę i inne obowiązki domowe. Są też osoby, które nie mają zupełnie nikogo, ich współmałżonek już nie żyje, i przychodzą tu, by po prostu porozmawiać z drugim człowiekiem – zaznacza Anna Żuromska-Kuc.

Co w DDS+?

Obecnie Dzienny Dom Senior+ realizuje projekt „Trzeźwy umysł – świadomy umysł”. Jego zakończenie planowane jest na grudzień.

– Bierzemy też udział w projekcie „Bezpieczny Elbląg”, który organizowany jest przez Dom Pomocy Społecznej „Niezapominajka” – mówi Anna Żuromska-Kuc.

Ponadto, w Dziennym Domu w najbliższym czasie rozpocznie się druga część remontu, która zaplanowana jest na grudzień. Na czas prac modernizacyjnych działalność placówki przeniesiona zostanie do DPS „Niezapominajka”.

Print Friendly, PDF & Email