Szumowski: Od 15 czerwca będziemy uruchamiali uzdrowiska

Szumowski: Od 15 czerwca będziemy uruchamiali uzdrowiska
Fot. Pixabay

Od 1 czerwca będzie możliwość przeprowadzania testów na koronawirusa u osób skierowanych do uzdrowisk; od 15 czerwca będziemy uruchamiali te uzdrowiska – poinformował we wtorek minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Jak mówił Szumowski podczas wczorajszej konferencji prasowej, „wygaszając ognisko zachorowań na Śląsku jednocześnie będzie coraz mniej nowych przypadków w kraju”. Nawiązał w ten sposób do faktu, że w ostatnich dniach zakażenia koronawirusem potwierdzane są w większości w tamtym regionie Polski.

W związku z tym – powiedział – „chcielibyśmy uruchomić kolejny sektor ochrony zdrowia – w połowie czerwca będziemy chcieli uruchomić uzdrowiska”.

Zauważył, że do uzdrowisk najczęściej kierowane są osoby starsze, schorowane, które mają dodatkowe inne różne schorzenia. Dlatego, jak wyjaśnił szef MZ, „chcemy przeprowadzać testy u tych osób, które mają skierowanie do uzdrowisk, żebyśmy wiedzieli, że te osoby, które tam jadą […] są bezpieczne”. – Taka możliwość będzie od 1 czerwca, a od 15 czerwca będziemy te uzdrowiska uruchamiali – zapowiedział Szumowski.

Dorota Stelmaszczyk
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email