Szumowski: Nie chcę odchodzić z ministerstwa zdrowia

Szumowski: Nie chcę odchodzić z ministerstwa zdrowia
Fot. Adam Guz / KPRM

Nie chcę odchodzić z ministerstwa zdrowia – zadeklarował w piątek szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski, pytany czy zamierza odejść z resortu.

Minister zdrowia był w piątek gościem Polsat News. Był tam pytany o doniesienia medialne, iż rozważa odejście z ministerstwa zdrowia. – Wróciłem w tej chwili do pracy (minister pod koniec lipca przebywał na urlopie – PAP) i to pokazuje, że co jest w tej chwili istotne – stwierdził. – Nie chcę odchodzić. W tej chwili jest wyzwanie koronawirusa – podkreślił.

Do tego, czy minister zdrowia pozostanie w rządzie odnosił się pod koniec lipca także premier Mateusz Morawiecki. – Ja wobec pana ministra Szumowskiego nie mam żadnych innych planów, mam nadzieję na współpracę z panem ministrem – mówił wtedy premier.

Jak dodał, jest przede wszystkim wdzięczny panu ministrowi Szumowskiemu za to, że tak wspaniale bronił Polaków przed koronawirusem. – Za to, że tak odważnie podejmował te decyzje i dzięki niemu przeszliśmy tę fazę w miarę suchą nogą, a jeżeli będzie druga fala, myślę, że się nauczyliśmy żyć coraz lepiej z tą epidemią – mówił szef rządu.

Fot. Adam Guz / KPRM / arch.
Print Friendly, PDF & Email