„Sztuka Osób Niepełnosprawnych” – kiedy poznamy zwycięzców?

„Sztuka Osób Niepełnosprawnych” – kiedy poznamy zwycięzców?
Fot. PFRON

W tegorocznej, XVIII edycji konkursu do wojewódzkich oddziałów PFRON nadesłano ponad tysiąc dziewięćset prac. Komisje regionalne wybrały blisko 250 najlepszych prac. Wszystkim twórcom serdecznie gratulujemy!

Laureatów w etapie ogólnopolskim poznamy jednak dopiero w przyszłym roku. Termin rozstrzygnięcia konkursu został przełożony ze względu na sytuację epidemiczną.

Rekordowa liczba prac plastycznych, zgłoszonych w pięciu kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, rzeźba kameralna i płaskorzeźba, tkanina i aplikacja oraz fotografia, potwierdza rosnące zainteresowanie konkursem.

– Bardzo dziękujemy za tak liczny udział, zwłaszcza że w tym roku działalność placówek terapeutycznych była częściowo ograniczona z powodu reżimu sanitarnego – piszą organizatorzy. – Jesteśmy przekonani, że wspólnie przetrwamy tę trudną dla nas wszystkich sytuację i już niedługo poznamy zwycięzców konkursu plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”

Różnorodność technik wykorzystanych przy tworzeniu prac co roku zachwyca jurorów, a wybór tych najciekawszych jest zawsze bardzo trudny. Dokonanie wszechstronnej oceny dzieł sztuki wymaga zapoznania się z nimi „na żywo”. Wirtualny odbiór nigdy nie zastąpi bezpośredniego kontaktu, który można określić jako prawdziwą ucztę dla zmysłów. Brak możliwości zorganizowania realnego posiedzenia jurorskiego sprawia, że istnieje konieczność zmiany terminu rozstrzygnięcia konkursu.

Wydział ds. Komunikacji PFRON
Print Friendly, PDF & Email