Sztangiści rywalizowali o Puchar Prezydenta Elbląga

Sześć drużyn wzięło udział w XXII Drużynowym Turnieju w podnoszeniu ciężarów o Puchar Prezydenta Elbląg, który w minioną sobotę odbył się w sali sportowej MOSiR przy ul. Agrykola. Zawody wygrała drużyna TS Nida Nidzica. Gospodarze z LUKS Meyer Elbląg wywalczyli trzecie miejsce.

W sali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu, która w ubiegłym roku przeszła kompleksowy remont, po raz kolejny w tym roku odbyły się zawody z udziałem sztangistów. W minioną sobotę (22.05) sześć drużyn stanęło do rywalizacji o Puchar Prezydenta Elbląga. Sportowych emocji nie zabrakło. Ostatecznie najlepsi okazali się reprezentanci TS Nida Nidzica, a kolejne miejsca na podium zajęły: LKS Żuławy Nowy Dwór Gdański oraz LUKS Meyer Elbląg.

Dla gospodarzy turnieju, sztangistów LUKS Meyer, sobotnie zawody były sprawdzianem przed mistrzostwami Polski i mistrzostwami Europy. Zorganizowany po raz 22 turniej był również okazją do promocji Elbląga i podnoszenia ciężarów. Przypomnijmy, że LUKS Meyer jest jednym z 36 klubów, którym prezydent miasta Witold Wróblewski przyznał w tym roku dotację na upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

W elbląskiej drużynie wystąpili: Julian Falkowski, Dominik Rajkowski, Tomasz Talewicz, Kacper Wężyk i Daniel Piwowarczyk. Najwięcej punktów dla elblążan zdobył występujący w kat. 94 kg Dominik Rajkowski (331,6 pkt), który w rwaniu uzyskał wynik 122 kg, a w podrzucie 170 kg. Dla LUKS Meyer punktowali również: Tomasz Talewicz (120 kg w rwaniu, 145 w podrzucie – zdobył 282 pkt) oraz Kacper Wężyk (76 kg w rwaniu, 90 kg w podrzucie – zdobył 193,6 pkt).

Turniej odbył się dzięki wsparciu prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego. Zadanie dofinansowane przez Miasto Elbląg.

Władze Elbląga doceniają i wspierają elbląskich ciężarowców. Trzech zawodników: Julian Falkowski, Rafał Kaczyński i Jakub Kudryk, to aktualni sportowi stypendyści Miasta Elbląg. Warto dodać, że trener Grzegorz Rajkowski oraz Julian Falkowski zostali wyróżnieni sportową nagrodą prezydenta Elbląga za osiągnięcia w 2020 r.

Ostateczna kolejność XXII Drużynowego Turnieju w podnoszeniu ciężarów o Puchar Prezydenta Elbląga: