Elbląski Szpital Miejski będzie rozbudowany

Elbląski Szpital Miejski będzie rozbudowany
Fot. UM Elbląg

Szpital Miejski im. Jana Pawła II zostanie częściowo zmodernizowany i rozbudowany. Na ten cel zostanie przeznaczone niemal 25 milionów złotych. Dziś doszło do podpisania umowy z wykonawcą – przetarg wygrała firma Kamaro z Gdańska.

– Dziś bardzo dobry dzień dla miasta, bowiem od dłuższego czasu zabiegamy o to, żeby podjąć modernizację szpitala miejskiego – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Witold Wróblewski.

12 maja 2020 roku Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Elblągu ogłosił przetarg na dwa zadania – jedno dotyczyło wykonania bloku operacyjnego i centralnych sterylizatorni, drugie – modernizacji oddziałów szpitalnych.

Jak zaznaczył dziś Witold Wróblewski – najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Kamaro z Gdańska i to ona będzie wykonawcą wspomnianych prac. Podczas dzisiejszej (zdalnej) konferencji prasowej podpisano umowę z wykonawcą na rozbudowę Szpitala Miejskiego w Elblągu. Koszt inwestycji to 24 950 000 złotych.

– Chciałbym podziękować panu dyrektorowi (Gorbaczewskiemu – red.) i całemu zespołowi, który przygotowywał projekt, bowiem cały zakres rzeczowy i przygotowania tego projektu wziął na siebie szpital i pracownicy – zaznaczył prezydent Elbląga. – Mam nadzieję, że ta jak i wiele innych inwestycji w naszym mieście, przyczyni się do poprawy jakości usług.

8 października podpisana została z kolei umową na modernizację oddziałów szpitalnych. Koszt tej inwestycji to 16 milionów złotych.

– Gratuluję firmie Kamaro, która będzie wykonawcą zarówno zadania numer jeden jak i zadania numer dwa. Myślę, że ta dzisiejsza informacja jest bardzo dobrą wiadomością dla mieszkańców naszego miasta i jak i światełkiem nadziei dla pracowników naszego szpitala, że w tych trudnych czasach jest szansa na to, że w niedługim czasie covid zacznie nam wygasać i wrócimy do normalności. I właśnie przygotowując się na tą normalność dzisiaj podpisujemy tę umowę.

Modernizacja oddziałów szpitalnych ma się rozpocząć w połowie stycznia (kwestia ta jest uzależniona od rozwoju epidemii koronawirusa). Natomiast budowa bloku operacyjnego rozpocznie się w najbliższym czasie. Pierwszym etapem będą prace przygotowawcze.

Print Friendly, PDF & Email