Szkolenie w Urzędzie Skarbowym

Szkolenie w Urzędzie Skarbowym
Fot. materiały nadesłane

Urząd Skarbowy w Elblągu zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w szkoleniu dotyczącym podatku dochodowego. Cykl 4 spotkań na Platformie MS TEAMS rozpocznie się już 4 marca. Kolejne spotkania w każdy kolejny czwartek marca. Zgłoszenia przyjmowane są tylko do 2 marca.

Pierwsze z cyklu szkolenie online na platformie MS TEAMS z podatku dochodowego dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą organizowane przez Naczelnika Urzędu Skarbowego w Elblągu w dniu 4 marca 2021 r. o godzinie 10.00 – czas trwania: 60 min.

Prowadzący: Justyna Cyrklewicz, Aneta Dziemidowicz

Temat: Podatki w 2021 r. – najważniejsze zmiany w podatkach dochodowych dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Zagadnienia:

  1. Kto może płacić ryczałt (zwiększenie limitu uprawniającego do opodatkowania ryczałtem, zniesienie ograniczeń dla wolnych zawodów przy jednoczesnym obniżeniu najwyższych stawek, kto nie może być ryczałtowcem, krótko o formach opodatkowania).
  2. Karta podatkowa (kwestia małżonka, zmiana stanu zatrudnienia).
  3. Najem nieruchomości (najem firmowy a najem prywatny, PPE, PIT, PPL).
  4. Zmiana stawek amortyzacyjnych (ograniczenia dotyczące indywidualnych stawek amortyzacyjnych w 2021 r., zmiana definicji środka trwałego).
  5. Rozszerzenie ulgi dla młodych,
  6. Komunikacja elektroniczna z urzędem.

Zainteresowane osoby prosimy o przesyłanie zgłoszeń do dnia 02.03.2021 r. na adres e-mail urzędu us.elblag@mf.gov.pl. Zgłoszone osoby otrzymają dzień przed szkoleniem link dający możliwość zalogowania się do spotkania.

Print Friendly, PDF & Email