Szkolenia z zakresu przyjmowania pacjentów i pacjentek z niepełnosprawnościami

Szkolenia z zakresu przyjmowania pacjentów i pacjentek z niepełnosprawnościami
Fot. materiały prasowe

W szpitalach i placówkach medycznych nadal istnieją znaczące utrudnienia, uniemożliwiające osobom z niepełnosprawnościami dostęp do podstawowych usług opieki zdrowotnej.

Zrealizowane przez Fundacje Avalon badania potwierdzają, że osoby z niepełnosprawnościami mają większe trudności z dostępem do opieki zdrowotnej niż osoby bez niepełnosprawności. Kluczem do wyeliminowania barier i zwiększenia dostępności do profilaktyki zdrowia jest edukacja osób pracujących w ochronie zdrowia w zakresie potrzeb pacjenta z niepełnosprawnością.

Szkolenia

“Metoda sprawnego działania – Niezbędnik dla osób pracujących z pacjentami i pacjentkami z niepełnosprawnościami” to autorska oferta Fundacji Avalon, kierowana do placówek medycznych, specjalistów, osób pracujących w obszarze ochrony zdrowia oraz zainteresowanych tematyką.

Informacje zawarte w szkoleniu dotyczą wiedzy z zakresu komunikacji i potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami i mają na celu zidentyfikowanie i wyeliminowanie barier napotykanych przez osoby z niepełnosprawnościami w placówkach medycznych i gabinetach specjalistycznych.

Podczas szkolenia organizatorzy skoncentrują się na praktycznym podejściu i gotowych rozwiązaniach w kontekście komunikacji i przyjmowania pacjentów z różnymi niepełnosprawnościami.

Cele i korzyści

Szkolenie jest kierowane do placówek medycznych, instytucji, a także do wszystkich osób zainteresowanych poszerzeniem kompetencji z zakresu obsługi pacjenta z niepełnosprawnością. Każde z nich jest prowadzone przez dwóch trenerów – ekspertów z zakresie pracy z osobami z niepełnosprawnościami.

Po ukończeniu szkolenia uczestnicy otrzymają: certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia, atrakcyjne materiały edukacyjne oraz możliwość dołączenia do Mapy Dostępności Fundacji Avalon.

Termin najbliższego szkolenia dla uczestników indywidualnych jest wyznaczony na 19 listopada. Spotkanie odbędzie się w formie online, a koszt udziału wynosi 300 zł.

Formularz zapisów dostępny jest na stronie internetowej.

Print Friendly, PDF & Email