Szef MON: 192 punkty pobierania próbek na obecność COVID-19 obsługiwane przez żołnierzy WP

Szef MON: 192 punkty pobierania próbek na obecność COVID-19 obsługiwane przez żołnierzy WP
Fot. MON

W 192 punktach żołnierze pobierają materiał do badań na obecność koronawirusa, wojskowi wspierają też funkcjonowanie 200 szpitali w całej Polsce – poinformował w poniedziałek na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak. Zaznaczył, że w działania zaangażowanych jest 3060 żołnierzy.

W kolejnym wpisie Błaszczak podkreślił, że w czasie epidemii żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wspierają także osoby starsze. – Pod opieką żołnierzy jest ponad 1300 seniorów. Dziś terytorialsi m.in. dostarczyli ciepłe posiłki podopiecznym Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich – napisał minister.

Resort obrony poinformował zaś na Twitterze, że logistycy z Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, zabezpieczając pracę żołnierzy w punktach drive-thru, domach pomocy społecznej i szpitalach, przetransportowali z magazynów Agencji Rezerw Materiałowych 500 tys. par rękawic, 90 tys. litrów płynów dezynfekcyjnych, 500 tys. maseczek, 40 tys. kombinezonów i 15 tys. przyłbic.

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych oświadczyło, że przeszkolenie w zakresie pobierania materiału biologicznego od osób narażonych na zakażenie koronawirusem przeszli marynarze z Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej. – Jesteśmy w gotowości do wsparcia cywilnej służby zdrowia – zapewniło na Twitterze Dowództwo Generalne. (PAP)

Monika Zdziera
Print Friendly, PDF & Email