Szef KPRM: Wszyscy nauczyciele mają zostać zaszczepieni do 14 marca

Szef KPRM: Wszyscy nauczyciele mają zostać zaszczepieni do 14 marca
Fot. Gustavo Fring / Pexels

Do 7 marca zakończymy szczepienie ponad 90 proc. nauczycieli – szkół podstawowych, średnich, wykładowców akademickich. Ostatecznie do 14 marca proces szczepień tej grupy ma zostać zakończony – poinformował w czwartek szef kancelarii premiera i pełnomocnik ds. programu szczepień Michał Dworczyk.

Szef KPRM na konferencji prasowej przedstawił harmonogram szczepień przeciw COVID-19 w najbliższym czasie.

Dworczyk przekazał, że do najbliższej niedzieli (7 marca) rząd planuje zakończyć szczepienie ponad 90 proc. nauczycieli – zarówno szkół podstawowych i średnich jak i wykładowców akademickich. Ostatecznie do 14 marca – jak dodał – proces szczepień tej grupy ma zostać zakończony.

Szef kancelarii premiera zapowiedział ponadto, że w najbliższy poniedziałek, 8 marca, rozpoczną się dodatkowe szczepienia grupy zero. – Chcielibyśmy, żeby do 21 marca wszystkie osoby, które w grupie zero się znajdują, a jeszcze nie otrzymały szczepionki, zostały zaszczepione. Te osoby będą zaszczepione szczepionką firmy AstraZeneca – podkreślił Dworczyk.

Zapowiedział, że 10 marca rozpocznie się rejestracja grupy 1B, czyli pacjentów chorych przewlekle, a 15 marca rozpoczną się szczepienia dla tej grupy osób.

– 22 marca rozpoczną się szczepienia pacjentów w wieku 69 lat, potem w kolejnych dniach zaczną być sczepione kolejne roczniki – dodał Dworczyk.

29 marca – jak kontynuował – rozpoczną się szczepienia grupy 1C. – W pierwszej kolejności będą to osoby, które przez swoją pracę stykają się na co dzień z osobami chorymi lub mogą mieć z nimi potencjalny kontakt. Tygodniowo będziemy na tę grupę przeznaczać 32 tys. dawek szczepionki firmy AstraZeneca, czyli jest to mniej więcej 2 tys. szczepionek na jedno województwo – podał szef KPRM. (PAP)

Szczegółowy harmonogram rejestracji przedstawia poniższa grafika:

Fot. mat. prasowe KPRM
Karolina Kropiwiec
Print Friendly, PDF & Email