Szczytno: Szpital tymczasowy gotowy do przyjęcia pacjentów z COVID-19

Szczytno: Szpital tymczasowy gotowy do przyjęcia pacjentów z COVID-19
Fot. Pixabay

Szpital tymczasowy w Szczytnie od wtorku jest gotowy do przyjęcia pierwszych pacjentów z COVID-19. To jedna z dwóch takich placówek w regionie. Ministerstwo Zdrowia przekazało we wtorek, że na Warmii i Mazurach przybyło 534 zakażonych, a 34 osoby zmarły.

O gotowości placówki poinformował PAP zastępca dyrektora szpitala powiatowego w Szczytnie Dominik Górski. Mieści się ona w nowo wybudowanym skrzydle szpitala powiatowego.

Uruchomiony został moduł z 10 łóżkami respiratorowymi. Kolejne miejsca dla pacjentów są wyposażone w urządzenia do tlenoterapii. Dominik Górski wskazał, że w razie potrzeby pula łóżek z respiratorami będzie powiększana. Dodał, że początkowo pacjentami na dyżurze zajmować się będzie trzech lekarzy, w tym jeden anestezjolog.

Rzecznik wojewody Krzysztof Guzek poinformował PAP, że druga placówka tymczasowa w regionie – szpital w Nidzicy – zacznie przyjmować pacjentów 15 grudnia. Tam także na początek gotowych będzie 10 łóżek z respiratorami, a pozostałe będą wyposażone w urządzenia do tlenoterapii.

Decyzją wojewody w dwóch szpitalach tymczasowych na Warmii i Mazurach przygotowano w sumie 120 łóżek respiratorowych. W szpitalu w Szczytnie docelowo będzie ich 70, a w Nidzicy – 50. (PAP)

Agnieszka Libudzka
Print Friendly, PDF & Email