Szczęśliwa „trzynastka” dla szpitala wojewódzkiego

Szczęśliwa „trzynastka” dla szpitala wojewódzkiego
Fot. Adminstrator

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu znalazł się na wysokiej – 13. pozycji w ogólnopolskim rankingu „Bezpieczny Szpital 2014”. „Złotą Setkę” najlepszych polskich szpitali specjalistycznych, wielospecjalistycznych i zabiegowych opublikował dziś dziennik „Rzeczpospolita”. 

Ogólnopolski ranking „Bezpieczny Szpital” organizowany jest przez „Rzeczpospolitą” wspólnie z krakowskim Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. To zewnętrzna forma oceny jakości usług medycznych, której poszczególne placówki poddają się dobrowolnie. Ranking umożliwia zhierarchizowanie szpitali o podobnym profilu leczniczym oraz wyłonienie spośród nich najlepszych placówek ochrony zdrowia w Polsce 
i w regionie. Szczegółowej ocenie poddawane są procesy zarządzania: szpitalem ogólnie, także zasobami ludzkimi, majątkiem, infrastrukturą budowlaną i techniczną, finansami 
i ekonomią. Oceniane są m.in. takie kategorie jak: stan budynków, zasilanie w media 
i instalacje, blok operacyjny, SOR, diagnostyka, system sterylizacji, systemy informatyczne, jakość, personel i jego kompetencje, komfort pobytu pacjenta, sprzęt i aparatura medyczna, analiza zdarzeń niepożądanych i skarg. 

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu przystępuje do rankingu nieprzerwanie od kilkunastu lat, zajmując kilkakrotnie miejsce w pierwszej dziesiątce polskich szpitali publicznych. W tym roku sklasyfikowano nas na 13. miejscu w kraju. Najwyżej oceniono: zarządzanie, opiekę medyczną i jakość świadczonych usług. 
W osobnym podrankingu, obejmującym szpitale Warmii i Mazur, zostaliśmy sklasyfikowani na pozycji trzeciej ( wyprzedziły nas szpitale: miejski i dziecięcy w Olsztynie). 
– Cieszymy się z tak znaczącej pozycji w rankingu. Stanowi to dla nas przede wszystkim motywację do dalszego działania. – posumowała Katarzyna Zygmunt, Pełnomocnik Dyrektora Szpitala ds. Jakości.

  Anna Kowalska Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 11725

Print Friendly, PDF & Email