Szczecin: Mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19 przed Uniwersytetem Szczecińskim

Szczecin: Mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19 przed Uniwersytetem Szczecińskim
Fot. Pixabay

Przed Uniwersytetem Szczecińskim uruchomiono mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19. Mogą z niego skorzystać wszyscy uprawnieni. Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja, wystarczy mieć ze sobą dokument tożsamości.

– Chcemy zachęcić studentki i studentów Uniwersytetu Szczecińskiego, naszych pracowników oraz wszystkich mieszkańców Szczecina do szczepień przeciw COVID-19. Jako przedstawicielka środowiska akademickiego, uważam że naszym obowiązkiem jest budowanie zaufania do osiągnięć nauki – powiedziała w poniedziałek prorektor ds. studenckich Uniwersytetu Szczecińskiego dr hab. Katarzyna Kotarska.

– Będziemy mogli szybciej wrócić do normalności, nie będzie już nauczania zdalnego, pozbędziemy się maseczek, a przede wszystkim wrócicie do życia akademickiego, którego byliście pozbawienie przez ostatnie dwa lata – dodała.

Mobilny punkt szczepień jest ustawiony przy ul. Krakowskiej, na parkingu kampusu Uniwersytetu Szczecińskiego. Chętni mogą skorzystać ze szczepionki firmy Johnson&Johnson lub Pfizer. Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja, wystarczy mieć ze sobą dokument tożsamości.

Akcję szczepień w kontenerowych punktach koordynuje wojewoda zachodniopomorski. Jak mówił wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, przeglądając strukturę grup osób zaszczepionych, można zauważyć, że bardzo często są osoby młode. – To są osoby po 18. roku życia, które dzisiaj są studentami – powiedział Bogucki.

– Jesteśmy w bardzo trudnym momencie czwartej fali pandemii, widzimy te tysiące zachorowań. Setki i tysiące osób, które trafiają do szpitali – głównie to są osoby niezaszczepione – podkreślił Bogucki.

W województwie zachodniopomorskim zaszczepionych jest blisko 55 proc. populacji. W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 912 nowych zakażeniach koronawirusem w regionie.

Mobilny punkt szczepień będzie czynny do 26 listopada, w godz. od 10:00-14:00. W piątek do godziny 12:00. (PAP)

Małgorzata Miszczuk
Print Friendly, PDF & Email