Szansa na rozwój dla młodych informatyków

Szansa na rozwój dla młodych informatyków
Fot. ANS Elbląg

W Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu ruszają kolejne warsztaty informatyczne w ramach inicjatywy „Wyrównanie Szans”, przeznaczone dla uczniów szkół średnich. 60 młodych informatyków z Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu weźmie udział w zajęciach organizowanych przez Instytut Informatyki Stosowanej ANS w Elblągu.

Prowadzącym i pomysłodawcą warsztatów jest Patryk Pieczarka, student III roku kierunku Informatyka, a opiekunem inicjatywy – dr inż. Jacek Paluszak, dyrektor IIS ANS w Elblągu.

Głównym celem kursu jest ukazanie nawet laikom, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w IT, iż informatyka nie jest taka straszna. W trakcie ponad 20 godzin zajęć uczniowie poznają podstawy informatyki oraz uzyskają wiedzę z zakresu sieci komputerowych i systemów operacyjnych. Ponadto w tej edycji kursu na młodych informatyków czeka również wiele nowości.

– Nowości to wirtualizacja oraz podstawowa gama usług, które winien opanować administrator sieci komputerowej. Zajęcia te nie tylko wyrównują szanse, ale poprzez naukę i ćwiczenia w Naszych salach laboratoryjnych kształtują przyszłych adeptów IT – mówi Patryk Pieczarka.

Gwarantem zdobycia umiejętności dostosowanych do posiadanej wiedzy jest odpowiednio zbalansowany program zajęć. Uczniowie znający podstawy informatyki w trakcie kursu poznają zagadnienia zaawansowane, zaś osoby dopiero wkraczające w świat IT, zdobędą fundamentalną wiedzę informatyczną.

– Warsztaty są tak przygotowane, by mogli wziąć w nich udział również uczniowie, którzy z informatyką nie mieli wcześniej nic wspólnego. Dajemy laikom świetną szansę na rozpoczęcie przygody z IT. – mówi dr inż. Jacek Paluszak, Dyrektor IIS ANS w Elblągu.

Kurs ułatwi przyszłym studentom zrobienie pierwszych kroków w zawodzie. Zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystać na egzaminach zawodowych oraz na studiach i w pracy. Ponadto zyskają szansę na poznanie życia studenckiego.

Na zakończenie kursu uczniowie uzyskają certyfikat podstaw administracji systemami sieciowymi, który potwierdzi zdobyte doświadczenie i uzyskane umiejętności.

Print Friendly, PDF & Email