Świnoujście: Nowi rodzice zastępczy

Świnoujście: Nowi rodzice zastępczy
Fot. Pixabay

W niedzielę (9 października) w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Świnoujściu zakończyło się szkolenie dla kandydatów na rodziców zastępczych.

Świadectwa ukończenia szkolenia uzyskało sześć osób z terenu miasta Świnoujście oraz dwie osoby z powiatu kamieńskiego, które szkoliły się gościnnie. Tym samym miasto Świnoujście zyskało trzy przyszłe rodziny zastępcze a dwie osoby, które już pełnią tę funkcję – uzupełniły swoje kwalifikacje. Kandydaci byli bardzo zadowoleni z przebiegu szkolenia, grupa nawiązała bliskie relacje, które w przyszłości będą dla Nich oparciem w pełnieniu roli rodzin zastępczych.

Szkolenie na zlecenie MOPR w Świnoujściu, zrealizowała Fundacja Rodzina Plus z Krakowa. Uczestnicy szkolenia byli bardzo zadowoleni z kompetencji szkoleniowców i sposobu prowadzenia szkolenia.

– Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Świnoujściu, przy wsparciu Miasta, stale poszukuje kandydatów na rodziców zastępczych. Osoby zainteresowane zachęcamy do kontaktu i rozmowy – informuje MOPR.

UM Świnoujście
Print Friendly, PDF & Email