Święto Policji 2019 – uroczysta akademia a dla mieszkańców festyn 

Święto Policji 2019 – uroczysta akademia a dla mieszkańców festyn 
Fot. KMP Elbląg

W tym tygodniu w ramach elbląskich obchodów Święta Policji, na Bulwarze Zygmunta Augusta odbędzie się policyjny festyn. Zaplanowano go na niedzielę 21 lipca. W tym roku policyjne święto łączy się również ze 100-leciem powstania Policji Państwowej, której początek sięga 1919 roku.

Elbląscy funkcjonariusze zapraszają mieszkańców do aktywnego włączenia się w te obchody. Atrakcji dla samych mieszkańców będzie sporo. Oprócz możliwości obejrzenia policyjnego sprzętu oraz pokazów tresury psów służbowych zaplanowano także konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. A tych nie zabraknie. W najbliższy piątek (19.07) o godzinie 12.00 odbędzie się uroczysta akademia połączona z wręczeniem odznaczeń i aktów nominacyjnych na wyższe stopnie policyjne. Będzie to w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” przy Pl. Jagiellończyka w Elblągu.  

Na niedzielę 21 lipca zaplanowano festyn dla mieszkańców. Jego miejsce to Bulwar Zygmunta Augusta i czas: pomiędzy godz. 14:00 a 17:00.

Wcześniej, bo o godzinie 13.00 w Katedrze Św. Mikołaja odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta w intencji policjantów i ich rodzin.  

Obchody Święta Policji w łączą się w tym roku z 100-rocznicą powstania Policji Państwowej.   

W zaplanowanym pomiędzy godz. 14:00 a 17:00 – festynie dla mieszkańców na Bulwarze Zygmunta Augusta atrakcjami będą m.in.: konkursy dla najmłodszych z bardzo atrakcyjnymi nagrodami. Nie zabraknie także pokazu tresury psów służbowych, pokazu łodzi patrolowych, policyjnego sprzętu. Będzie tor rowerowy z przeszkodami dla najmłodszych, będą animatorzy zabaw z projektu Aktywny Elbląg a także   bezpłatne przejażdżki kucykami, i przejażdżki quadami. Dodatkowo będzie można skorzystać z symulatora dachowania,  symulatora zderzeń i obejrzeć a nawet poćwiczyć na prezentowanym sprzęcie sportowym.  

Zaplanowano też pokazy ratownictwa medycznego, testy sprawnościowe dla młodzieży i dorosłych, a dla wszystkich odwiedzających policyjny festyn – poczęstunek żurkiem. 

W pomoc przy organizacji festynu aktywnie włączyli się: Restauracja Tortuga, Grupa Wodna, Siłownia Matrix, Stajnia Lipnik, Nowa Holandia, Animatorzy z projektu Aktywny Elbląg a także młodzież z klas mundurowych Zespołu Szkół Technicznych. 

Print Friendly, PDF & Email