Światowid wystawcą na World Canals Conference Bydgoszcz 2024

Światowid wystawcą na World Canals Conference Bydgoszcz 2024
Fot. nadesłane

W dniach 25-26 czerwca Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu będzie obecne na strefie wystawców na World Canals Conference. Konferencja organizowana jest przez miasto Bydgoszcz pod auspicjami Inland Waterways International.

Jest to coroczne święto entuzjastów żeglugi śródlądowej, które odbywa się na przemian w Europie, Azji i Ameryce (2019 – Chiny, 2021 – USA, 2022 – Niemcy, 2025 – USA).

Udział będą w niej brali eksperci, naukowcy, przedsiębiorcy, reprezentanci władz publicznych, administratorzy i użytkownicy dróg wodnych, przedstawiciele NGO oraz promotorzy korzystania ze śródlądowych dróg wodnych, także pod względem turystycznym, z całego świata (wśród prelegentów osoby m.in. z USA, Wielkiej Brytanii, Chin, Włoch, Francji, Rumunii, Niemiec, Irlandii).

Temat przewodni konferencji w tym roku to: „Wyzwania pomiędzy ekologią, a wykorzystaniem gospodarczym – zrównoważona rewitalizacja kanałów, z korzyścią dla środowiska”

Prezentacje i wystąpienia podzielone zostały na 3 sesje tematyczne: Ekologia i technologie, Człowiek i jego działalność, Woda, dziedzictwo i turystyka.

W ramach ostatniej z wymienionych sesji tematycznych występować będzie Sławomir Dylewski ze Stowarzyszenia Miłośników Kanału Elbląskiego Navicula (12.30. – 26.06), który oczywiście mówić będzie o Kanale Elbląskim. Pan Sławek był ekspertem i wsparciem merytorycznym przy realizacji aplikacji VR „Pochylnie na Kanale Elbląskim”. Aby zaprezentować uczestnikom konferencji tę aplikację, Regionalna Pracownia Digitalizacji będzie mieć swoje stoisko w zorganizowanej przy konferencji strefie wystawców.

Print Friendly, PDF & Email