Świątecznie w Światowidzie

Fot. Rafał Sułek

Święta coraz bliżej. Dziś magię tego wyjątkowego czasu można było zobaczyć i poczuć w Centrum Spotkań Europejskich Światowid, gdzie odbywała się tegoroczna odsłona Warmińsko-Mazurskiego Jarmarku Wyrobów Artystycznych.


Kliknij w zdjęcie główne i obejrzyj fotorelację.


Każdy, kto zdecydował się dziś przyjść do Światowida, mógł zapoznać się z bogatą ofertą wystawców, których w tym roku było wyjątkowo dużo.

Swoje produkty prezentowało kilkudziesięciu wystawców z całego
regionu. Wśród nich twórcy, artyści ludowi, organizacje, osoby indywidualne zajmujące się rękodziełem, rzemiosłem, wyrobem produktów żywności naturalnej. W jarmarku wzięło udział blisko dziesięciu wystawców z żywnością – w tym ci, prezentujący: miody, wyroby z wosku, syropy, ciasta, lizaki, chleby, pierniki artystyczne, kwas chlebowy,
syropy z sosny, mniszka lekarskiego, naturalne soki.

Tradycyjnie nie zabrakło tez stoisk z ozdobami bożonarodzeniowymi (bombkami, stroikami), dekoracjami świątecznymi, wyrobami z makramy, czy odzieżą. Były też zabawki i inne artystyczne drobiazgi, które mogą być doskonałymi prezentami świątecznymi, ale również naturalna żywność (chleby, pierniki, soki), bo przecież święta to też wyśmienita okazja do konsumpcji.

Print Friendly, PDF & Email