Toruń: Świątecznie w Pracowni

Toruń: Świątecznie w Pracowni
Fot. Adminstrator

18 grudnia 2019 r. w Pracowni Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych odbyło się świąteczne spotkanie podopiecznych, wolontariuszy oraz pracowników ośrodka. Wśród zaproszonych gości znalazł się również prezydent Torunia Michał Zaleski.

Początki Pracowni Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych sięgają lat 80-tych zeszłego wieku, kiedy to na Wydziale Sztuk Pięknych grupa studentów podjęła inicjatywę organizowania zajęć dla osób z niepełnosprawnością. Był to pomysł nowatorski, gdyż w tym czasie nie było jeszcze w Toruniu żadnej instytucji terapeutycznej dla określonej grupy.

Obecnie jest to prężnie działająca organizacja, która obejmuje opieką i terapią 37 osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz wykazujących inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych. Podopieczni ŚDS-u uczestniczą w zajęciach terapeutycznych, realizowanych w ramach pracowni teatralnej, pracowni plastycznej, zajęć sportowych, komputerowych, językowych. Od stycznia 2019 roku Pracownia ma nową siedzibę, która mieści się przy ul. Św. Jana Bosko 2. Obiekt ten w całości wybudowany został ze środków Gminy Miasta Torunia.

– Budynek powstał na początku tego roku z potrzeby miejsc nowoczesnych, w których wspierać można byłoby osoby z niepełnosprawnością. Bardzo się cieszę, że jest wam tutaj dobrze – powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski.

Podczas tegorocznego świątecznego spotkania skierowane zostały również słowa podziękowania w stronę pracowników, wolontariuszy, kierowców oraz rodziców podopiecznych. Nie zabrakło również tradycyjnego łamania się opłatkiem oraz wzajemnych życzeń świątecznych.

– Chciałbym również z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia życzyć wam pogodnych i radosnych świąt oraz podziękować wszystkim opiekunom za trud, który wkładają w codzienną pracę na rzecz podopiecznych – życzył prezydent Torunia Michał Zaleski.

Natalia Przytarska / torun.pl
Źródło: torun.pl
Fot. Lech Kamiński
Print Friendly, PDF & Email