Świątecznie, smacznie i radośnie na elbląskiej starówce

Fot. Rafał Sułek
Fot. Rafał Sułek

Trwają tegoroczne Świąteczne Spotkania Elblążan. Kilkadziesiąt stoisk, występy artystyczne dzieci i młodzieży z elbląskich szkół i przedszkoli, food trucki, kiermasz charytatywny, wspólne gotowanie z elbląskim Klubem Szefów Kuchni, Wigilia Elblążan, kwesta na rzecz elbląskiego schroniska. To tylko niektóre z punktów programu tegorocznego świętowania, które potrwa do niedzieli.


Kliknij w zdjęcie główne i zobacz fotorelację z inauguracji pierwszego dnia Świątecznych Spotkań Elblążan


Na stoiskach odwiedzający jarmark mogą nabyć między innymi rękodzieło artystyczne, wędliny, pieczywo czy wyroby tekstylne. W trakcie wydarzenia odbywa się świąteczny festiwal food trucków, a także kiermasz charytatywny „Budzimy Mikołaja”, na rzecz chłopca, który na początku lutego 2021 roku zakrztusił się winogronem i który dziś wymaga specjalistycznej i niezwykle kosztownej rehabilitacji. Chętni mogą również wesprzeć finansowo i materialnie czworonogi z elbląskiego schroniska.

Ponadto w programie wspólne gotowanie z Elbląskim Klubem Szefów Kuchni, warsztaty i animacje dla dzieci oraz występy artystyczne dzieci i młodzieży. Na odwiedzających jarmark czekają również Mikołaj ze śnieżynkami oraz Mateczki Adwentowe.

Jak Świąteczne Spotkania Elblążan, to oczywiście nie może zabraknąć tradycyjnej już Wigilii Elblążan. Ta odbędzie się o 15:00 w niedzielę.

Print Friendly, PDF & Email