Świątecznie mimo chłodu. Świąteczne Spotkania Elblążan za nami

Przenikliwy chłód nie przeszkodził odwiedzającym tegoroczne Świąteczne Spotkania Elblążan, które po rocznej przerwie spowodowanej pandemią powróciły na elbląską starówkę. Był tradycyjny jarmark świąteczny, występy artystyczne oraz atrakcje dla najmłodszych.

Nabiał, wędliny, rękodzieło artystyczne i artykuły przemysłowe. To wszystko można było nabyć na stoiskach znajdujących się wzdłuż ulicy Stary Rynek. Na najmłodszych czekał plac Snow Fun Park, czyli strefa akademii snowboardu ze sztuczną śnieżną nawierzchnią gdzie można było „zasmakować” tego sportu zimowego bez względu na aurę. Dodatkowo przy strefie Snow Fun Park – Karuzela Wiedeńska dla najmłodszych oraz Fotobudka, a przed Ratuszem Staromiejskim tron Świętego Mikołaja, gdzie można było sfotografować się z napotkanym Świętym Mikołajem i Śnieżynkami.

Przez dwa dni na scenie prezentowały się dzieci i młodzież w świątecznym repertuarze wśród nich: dzieci i młodzież z elbląskich szkół, młodzież z MDK, baletnice z Akademii Sztuki Baletowej, dzieci ze Studia Artystycznego Katarzyny Panicz – Szalone, Szalone Małolaty, nie zabrakło oczywiście też elbląskich Diamentów. Na scenie zaprezentowali się także: Klaudia Jankowska, Marika, Reni Jusis, Aleksandra Gwazdacz, Chór Alta Trinita oraz Paulla.

Rozstrzygnięto także konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Trzy najlepsze, po jednej w każdej kategorii wiekowej, zostały zlicytowane a cały dochód został przekazany na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Nie mogło zabraknąć też Elbląskich Szefów Kuchni, którzy raczyli odwiedzających bigosem jak również tradycyjnej Wigilii Elblążan poprzedzonej życzeniami dla mieszkańców od władz miasta i Ks. Kan. dr Andrzej Kilanowskiego Proboszcza Parafii Świętego Jerzego w Elblągu.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji (ponad 140 zdjęć) z wydarzenia. Kliknij zdjęcie główne i zobacz, co działo się przez dwa dni na elbląskiej starówce.

Print Friendly, PDF & Email