Świąteczna Zbiórka Żywności

Świąteczna Zbiórka Żywności
Fot. materiały prasowe

W przyszłym tygodniu ruszy Świąteczna Zbiórka Żywności, cykliczna akcja organizowana przez Bank Żywności. Ze względu na pandemię będzie jednak różnić się od tych z poprzednich lat. – Najsmutniejsi są ci, którym nie wystarczy nawet na zastawienie świątecznego stołu i obawiają się, że w tym roku nie otrzymają pomocy, na którą poprzednio mogli liczyć. Robiąc zakupy, pomyślmy o najbardziej potrzebujących – apeluje Teresa Bocheńska, prezes elbląskiego Banku Żywności.

Tegoroczna akcja odbywać się będzie od 23 do 28 listopada w sklepach sieci Biedronka, Lidl, Stokrotka, marketach Kaufland i E.Leclerc. W związku z pandemią, Świąteczna Zbiórka Żywności w sklepach w tym roku będzie wyglądała inaczej. W wymienionych sklepach umieszczone zostaną specjalnie oznakowane kosze do których bezie można włożyć jakiś produkt spożywczy, przeznaczony na paczkę świąteczną dla najuboższych mieszkańców naszego miasta.

– Wiele osób straciło dochody z powodu wymuszonego przez COVID zamknięcia ich firm i pojawiające się świąteczne dekoracje napawają ich smutkiem, że nie będą mieli za co kupić wymarzonych prezentów. Najsmutniejsi są ci, którym nie wystarczy nawet na zastawienie świątecznego stołu i obawiają się, że w tym roku nie otrzymają pomocy, na którą poprzednio mogli liczyć – mówi Teresa Bocheńska. – Ze względów bezpieczeństwa nie będzie wolontariuszy z ulotkami, dlatego zwracamy się z gorącą prośbą, żeby pomimo to nie omijać naszych koszy obojętnie – dodaje.

Print Friendly, PDF & Email