Świąteczna Zbiórka Żywności dla najbiedniejszych

Świąteczna Zbiórka Żywności dla najbiedniejszych
Fot. Adminstrator

 

Czy można cieszyć się świętami, gdy doskwiera głód? – pod takim hasłem Bank Żywności w Elblągu rozpoczyna Świąteczną Zbiórkę Żywności i zachęca wszystkich do wsparcia osób najuboższych. 7,8 i 9 grudnia w 27 sklepach w Elblągu oraz w Młynarach, Jegłowniku i Suchaczu odbędzie się Świąteczna Zbiórka Żywności. Już dzisiaj można zrobić zakupy w internetowym sklepie charytatywnym lub wysłać charytatywny sms.

Bank Żywności w Elblągu 7, 8 i 9 grudnia już po raz 12 organizuje zbiórkę żywności przed Świętami Bożego Narodzenia. Zbiórka prowadzona będzie w sklepach sieci Biedronka, wybranych sklepów Społem, Va bank, Sieć 34 oraz w supermarketach Carrefour, E.Lecrerc, Lidl. Zbierać produkty spożywcze będą wolontariusze z organizacji charytatywnych i szkół. W obecnej zbiórce będą też uczestniczyć organizacje z sąsiednich miejscowości, zbierając żywność w sklepach w Suchaczu. Młynarach i Jegłowniku.

Lista sklepów, organizacji i szkół współpracujących przy prowadzeniu zbiórki znajduje się na naszej stronie www.bankzywnosci.elblag.pl.

Cała zebrana żywność zostanie przekazana organizacjom charytatywnym, które przygotują paczki świąteczne dla swoich podopiecznych.

W ubiegłym roku zebraliśmy na grudniowej zbiórce 5200 kg różnych produktów.

Federacja Polskich Banków Żywności organizuje zbiórkę artykułów spożywczych również w Internecie. Na stronie bankizywnosci.pl. Znajduje się wejście do sklepu charytatywnego, w którym można zrobić zakupy na rzecz najuboższych. Zakupów można dokonać do 23 grudnia. Partnerem zbiórki z Internecie jest sieć sklepów Piotr i Paweł.

Do 31 grudnia można wesprzeć Banków Żywności wysyłając charytatywny sms POMAGAM na nr 73365 (3 zł + vat, dziękujemy operatorom za wsparcie akcji). Środki pozyskane w ten sposób zostaną przeznaczone na niezbędne wyposażenie magazynów Banków Żywności, dzięki czemu, przez cały rok żywność będzie mogła szybciej i sprawniej trafiać do osób, którym na co dzień jej brakuje.

 

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 8683

Print Friendly, PDF & Email