Stuttgart funduje prezenty dla uchodźców mieszkających w Łodzi

Stuttgart funduje prezenty dla uchodźców mieszkających w Łodzi
Fot. Pixabay

Władze Stuttgartu przekazały Centrum Administracyjnemu Pieczy Zastępczej w Łodzi dwa samochody – Mercedes Sprinter i Volkswagen T5 – oraz termosy do przewożenia posiłków. Wraz z pojazdami łódzka delegacja przywiozła ze Stuttgartu – w odpowiedzi na listy ukraińskich dzieci do Świętego Mikołaja – prezenty gwiazdkowe, które wypełniły oba auta aż po dachy.

Dary to efekt dobrej współpracy między miastami partnerskimi. – Burmistrz Stuttgartu dr Alexandra Sußmann oraz Ayse Özbabacan z Departamentu Polityki ds. Integracji Społecznej zadeklarowały dalszą chęć wspierania ukraińskich dzieci w Łodzi, szczególnie grupy z niepełnosprawnościami – mówi Piotr Rydzewski, dyrektor CAPZ.

Z Ukrainy do Łodzi

Z powodu agresji Rosji na Ukrainę już w pierwszych dniach wojny do Łodzi dotarło 86 dzieci z ukraińskich domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych wraz z kilkorgiem wychowawców. W pierwszych miesiącach pobytu w Łodzi przebywały one w dwóch domach dziecka: przy ul. Aleksandrowskiej i przy ul. Przyszkole. W lipcu 2022 r. UNICEF zaproponował, że pokryje koszty wynajmu na wolnym rynku domów dla takich grup.

UM Łódź
Print Friendly, PDF & Email