Studenci rozpoczęli naukę w PWSZ w Elblągu

Studenci rozpoczęli naukę w PWSZ w Elblągu
Fot Aleksandra Garbecka

Drodzy studenci, wybierając naszą uczelnię podjęliście dobrą decyzję. Stwarzamy wam możliwość zdobycia dobrego zawodu, a przede wszystkim zdobycia kompetencji, poszukiwanych na rynku pracy. Tylko od was zależy, czy i w jakim stopniu skorzystacie z tej oferty. W skutek pandemii ucierpiało życie studenckie, mam nadzieję, że w tym roku sytuacja się poprawi i tradycje studenckie będą kontynuowane. Życzę wszystkim pomyślności w nowym roku akademickim, który ogłaszam za otwarty – mówił dziś (30.09 br.) podczas uroczystej inauguracji, rektor PWSZ w Elblągu, dr inż. Jarosław Niedojadło.

Nowy rok akademicki w PWSZ w Elblągu rozpocznie 1200 studentów. Zajęcia będą prowadzone w trybie stacjonarnym, jednak z zachowaniem reżimu sanitarnego. Jak zapowiadają władze uczelni, w nowym roku uczelnia większy nacisk położy na ofertę kształcenia. Mają powstać nowe kierunki studiów m.in. kryminologia.

W tym dniu odbyło się również podpisanie porozumienia o współpracy Uczelni z Rządowym Centrum Legislacji. Przedmiotem porozumienia jest współpraca partnerska w zakresie działalności dydaktycznej i rozwojowej oraz działalności naukowej i badawczej, a także realizacji wspólnych projektów z zakresu tematyki techniki prawodawczej i praktyki legislacyjnej. Wśród wspólnych przedsięwzięć naukowych i edukacyjnych, znajdzie się możliwość odbywania stażów lub praktyk w RCL przez studentów PWSZ w Elblągu oraz organizowanie szkoleń dla pracowników uczelni, w szczególności z techniki prawodawczej i praktyki legislacyjnej.

Fot. Aleksandra Garbecka

Podczas uroczystości wręczone zostały także medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrody rektora. Wysłuchać można było również wykładu dr Krzysztofa Szczuckiego pt. „Wszelkie prawo winno być stanowione ze względu na człowieka”.

Print Friendly, PDF & Email