Strażacy zaprosili do wspólnej zabawy

Fot. Rafał Sułek

Pokaz sprzętu strażackiego i pojazdów pożarniczych, w tym pojazdów zabytkowych, konkurencje sprawnościowe dla najmłodszych czy pokazy działań strażackich. To wszystko można było zobaczyć dziś na Placu Jagiellończyka w Elblągu, gdzie odbywał się festyn strażacki.

Impreza jest częścią obchodów 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.

Kliknij w zdjęcie główne i zobacz fotorelację z wydarzenia.

Przypomnijmy, w ramach obchodu jubileuszu PSP, jeszcze tylko dziś w CSE Światowid obejrzeć można dedykowaną wystawę zdjęć z okazji „30-lecia Państwowej Straży Pożarnej na ziemi elbląskiej”.

Wystawa prezentuje wydarzenia i ludzi, którzy tworzyli Państwową Straż Pożarną w Elblągu przez ostatnie trzydzieści lat. Ich wspólną służbę zarówno zawodową, jak i społeczną. Ostatnie lata to również czas, w którym swoje miejsce w ramach regulacji prawnych znalazła Ochotnicza Straż Pożarna, organizacja społeczna na bazie, której powstała wcześniej Zawodowa Straż Pożarna, a w dzisiejszych realiach Państwowa Straż Pożarna. Wszystkie zdjęcia zostały zebrane przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.

Polscy strażacy są dziś uznawanymi na całym świecie specjalistami z dziedziny ratownictwa, co potwierdza mnogość misji ratowniczych i humanitarnych. Zawód strażaka ma w Polsce wielowiekową tradycję i niezmiennie cieszy się powszechnym szacunkiem, który to szacunek
i zaufanie budowano przez wiele pokoleń strażaków.

– Zawód, który wybraliśmy, to rodzaj misji, prawdziwe życiowe powołanie. Służba wymaga od nas strażaków specjalnych predyspozycji zarówno fizycznych, jak i psychicznych, a także fachowej i wciąż pogłębianej wiedzy. Tylko wartościowi strażacy pod względem moralnym, intelektualnym i fachowym mogą wywierać we wszelkich przejawach życia i działalności naszej służby doniosły i dodatni wpływ na dalsze kształtowanie się naszej formacji. Formacji, jaką jest Państwowa Straż Pożarna – mówi mł.bryg. Łukasz Kochan, komendant KMSP w Elblągu.

Print Friendly, PDF & Email