Straż graniczna ustala podróżnych powracających z Indii i Brazylii

Straż graniczna ustala podróżnych powracających z Indii i Brazylii
Fot. Pixabay

Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalają podróżnych wracających z Indii i Brazylii, a ich dane przekazują inspekcji sanitarnej – powiedziała PAP ppor. SG Anna Michalska z Komendy Głównej Straży Granicznej. Dodała, że od 26 do 29 kwietnia było łącznie 55 takich podróżnych.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz pytany w piątek na konferencji prasowej o zagrożenie rozprzestrzenieniem się w Polsce indyjskiego wariantu koronawirusa powiedział, że osoby wracające z Indii są „wyłapywane” i – jeżeli jest taka potrzeba – kierowane na test.

– Pasażerowie, którzy wracają, którzy wskazani zostają przez Straż Graniczną Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej, są „wyłapywani”, są obdzwaniani i muszą mieć negatywny wynik testu, by wyjść z kwarantanny – zaznaczył.

Przypomniał, że wszystkie osoby przybywające do kraju spoza strefy Schengen obowiązuje kwarantanna, z której nie zwalnia wynik zagranicznego testu.

Informację rzecznika MZ potwierdziła PAP Straż Graniczna. Jak poinformowano, funkcjonariusze SG ustalają podróżnych wracających z Indii i Brazylii.

– Dane tych osób przekazywane są do inspekcji sanitarnej. Od 26 do 29 kwietnia takich podróżnych było łącznie 55 – powiedziała PAP ppor. SG Anna Michalska z Komendy Głównej Straży Granicznej. (PAP)

Marcin Chomiuk
Print Friendly, PDF & Email